Jak sobie radzić w ekstremalnych okolicznościach czyli na co przydać się może karta przetrwania.

Przed wielu laty mężczyzna wyruszał w dżungle i lasy, żeby tam zdobywać żywność dla swojej rodziny. Oczywiście udając się tam musiał być odpowiednio wyposażony, tak żeby miał jakieś szanse na bezpieczny powrót do domu. Dziś jesteśmy otoczeni cywilizacją, dżungla jest gdzieś w odległych miejscach, co wcale nie będzie oznaczać, że w codziennym życiu odpowiednie wyposażenie nie będzie potrzebne.

Wręcz przeciwnie, co chwilę spotkać można przypadki, w których potrzebny będzie jakiś drobiazg lub gadżet, jakim będzie można coś zrobić. Czy to będzie otworzenie butelki, wykręcenie śruby lub pomiar jakiejś odległości, to nie da się zrobić tego ręcznie, i należy posiadać otwieracz, śrubokręt czy linijkę. Jeżeli jest się w domu, to nie powinno być problemów, bo takie akcesoria powinny się szybko znaleźć. Jednak jeżeli jest się w terenie, to trudno wszystko ze sobą nosić, bo byłoby to po prostu mało wygodne. Chyba że wymienione wyżej drobiazgi a także wiele innych znajdują się w niedużym gadżecie, o wymiarach zwykłej karty płatniczej. Sprawdź wallet-ninja.eu/.
Obóz

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com

Taki niewielki gadżecik, popularny także jako karta surviwalowa to bardzo funkcjonalne narzędzie, które posiada kilkanaście różnych funkcji. Przez to że można ją przy sobie nosić w portfelu lub kieszeni, to jest ona ogromnie praktyczna, nie potrzebując zbyt dużo miejsca. A jednocześnie w niejednym przypadku może się przydać, bo starczy ją tylko wyjąć i użyć. Niektórzy mówią nawet na to wielofunkcyjna karta przetrwania, bo faktycznie w trudniejszych sytuacjach może nawet uratować życie. Sprawdź, czym jest wielofunkcyjna karta przetrwania.

Tego typu karty oferowane są przez wiele różnych firm, jednak często się różnią jakością. Odpowiednio zrobiona karta to ogromnie wytrzymały, solidny element ze stali, z wyciętymi wszystkimi narzędziami. Stal powinna być nierdzewna, a jednocześnie na tyle wytrzymała, aby karta poradziła sobie w najbardziej trudnych nawet sytuacjach. Jeśli ma ona rzeczywiście służyć jako zabezpieczenie (nakładanie foli na auto wrocław) w ekstremalnych sytuacjach, to należy koniecznie postawić na jakość i wybrać najlepszą, jaką się uda znaleźć w sklepach.