Odbieranie długów nie powinno być mocno skomplikowane

Czasem dzieje się tak, że ze szczerego serca pożyczamy komuś określoną ilość pieniędzy, umawiając się z nim na termin oddania, ale mimo wszystko okazuje się, że nie jest on przestrzegany. Pewnie że może się okazać, iż konkretna osoba nie pamiętała oraz jeśli tylko jej o tym przypomnimy, to nagle odda pożyczkę, mimo wszystko ma szansę się też okazać tak, że nie będzie chciała tego robić.

Instruktaże pracownicze – potrzebne informacje

Przeprowadzenie instruktażu BHP przez chlebodawcę to jego obowiązek nie wyłącznie przed rozpoczęciem realizowania pracy przez pracownika. Jest ono ważne tylko przez pewien okres. Podstawę prawną omawianego obowiązku pracodawcy stanowią regulacje zarządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Na ich gruncie musi on zapewnić pracobiorcom odbycie szkolenia tyczącego się bezpieczeństwa i higieny pracy. Tyczy się to wszelkich pracobiorców zaangażowanych na stanowiskach robotniczych, administracyjno-biurowych oraz tzw. kadry kierowniczej – niezależnie od wykonywanych przez nich działań.

Czy jest działalność gospodarcza i o czym należy pamiętać w toku zakładania firmy?

W dzisiejszych czasach wiele ludzi wybiera prowadzenie osobistej działalności gospodarczej, ponieważ założenie firmy w wielu przypadkach jest najlepszym sposobem na osiągnięcie przychodów. Posiadając stosowny pomysł na aktywność gospodarczą oraz środki do uzyskania celu, zdołamy zdziałać istotnie wiele.

Co zawiera portal podatkowy? W jakich kwestiach może pomóc osobom płacącym podatki? Do których działów warto zajrzeć?

Złożenie deklaracji podatkowej jest rzeczą bardzo ważną, a do tego obowiązkową. Wszyscy starają się unikać pomyłek, natomiast nie jest to łatwe. Z tego względu z pomocą przychodzą coraz to nowe udogodnienia, by znajomość tej kwestii była z roku na rok większa u wszystkich podatników.
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi , ,

Gdy mamy własną firmę to powinniśmy pamiętać o wielu istotnych rzeczach? O których najbardziej warto pamiętać?

Każdy kto posiada firmę powinien znać niektóre pojęcia. Każdy także, kto planuje otworzyć własną działalność zmuszony jest do zapoznania się z cała masą pojęć, jakie posiadają duży wpływ na działanie firmy. Są one niezbędne, aby osiągnąć sukces, to czynniki, jakie opisujemy jako marketingowe albo reklamowe. Jeżeli bowiem chcielibyśmy, by taka firma zdobywała klientów i była rozpoznawalna, to niezbędnym jest zainwestowanie w odpowiednie akcje promocyjne. Przy tym, nie powinno się zapominać o innych kwestiach, jak przepisy.