Z jakich powodów Szczawnica stała się tak chętnie wybieranym rejonie wypoczynku, jakiego rodzaju atrakcje oferuje turystom.

Jednym z istotniejszych kryteriów, które należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca na odpoczynek, jest dostępność do rozmaitych turystycznych atrakcji. Najlepiej, jeśli dana okolica oferowałaby coś dla osób w różnym przedziale wiekowym i o różnych oczekiwaniach, wtedy liczyć można na dużą różnorodność turystów. Z pewnością do tego typu miejsc zalicza się Szczawnica, jaka jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości w południowej części naszego kraju. Położona jest niedaleko granicy ze Słowacją i otoczona przepięknymi górami. Tak naprawdę to góry są jedną z najpopularniejszych atrakcji tego rejonu, oferując niezliczone ilości szlaków pieszych i rowerowych. Znajdą wśród nich coś interesującego zarówno osoby jakie będą chciały odpocząć, jak też poszukujące adrenaliny i wyzwań. Adrenaliny na pewno może także dostarczyć płynący w pobliżu Szczawnicy Dunajec. Na tej właśnie rzece organizuje się niezwykle popularne spływy tratwami, lecz coraz popularniejszy staje się także rafting i kajaki.

domki letniskowe szczawnica

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Ponieważ każdego roku do Szczawnicy przyjeżdżają setki tysięcy turystów, to baza noclegowa jest tam naprawdę mocno rozbudowana. Na turystów między innymi czekają cieszące się ogromną popularnością domki letniskowe Szczawnica. Zlokalizowane są one niejednokrotnie na łagodnych górskich zboczach i otoczone pełnymi zieleni łąkami czy lasami. Ich popularność bierze się stąd, że są najczęściej kompletnie wyposażone we wszystkie konieczne do przyjemnego spędzania czasu rzeczy, czyli kuchnię, łazienkę i sypialnie. Dzięki temu można wygodnie spędzić w tego typu domku nawet dłuższy urlop, co też wiele osób czyni. Domki Szczawnica jeszcze posiadają jedną dużą zaletę, że przy większej liczbie osób w nich mieszkających wychodzą bardzo atrakcyjnie cenowo, a poza tym gwarantują sporo prywatności ().

Następną popularną kategorię noclegów stanowią prywatne kwatery, sporo urlopowiczów będzie się decydować także na jeden z wielu okolicznych pensjonatów.

Gdy przeczytasz już niniejszy wpis, to oprócz tego zobacz także co posiada rekomendowana strona (https://lubiebuty.pl/), gdyż opisuje ona równie zajmujące kwestie.

Za to dla osób które mają większe oczekiwania polecić można komfortowe, kilku gwiazdkowe hotele, jakich parę również się tam znajdzie – link do oferty.