Czym musi charakteryzować się pościel hotelowa? Jakiego typu powinna pełnić wymagania?

Na pewno przed wyborem rodzaju pościeli do swojego hotelu powinniśmy pamiętać, że całkowicie odmienne wymagania stawia się przed pościelą do hotelu, a inne przed taką do domu. Solidność pościeli hotelowej powinna być nieporównywalnie bardziej znaczna niż domowej, zwłaszcza że pościel do hotelu poddawana jest częściej procesowi konserwacji. Z pewnością przed wyborem modelu pościeli do hotelu trzeba pamiętać, iż całkowicie inne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed domową.

pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Wytrzymałość takiej pościeli musi być na pewno bardziej znaczna niż domowej, szczególnie, iż pościel hotelowa poddawana jest częściej procesowi konserwacji. Pościel hotelowa to pościel przemysłowa, jaka powinna pełnić najbardziej niezbędne wymagania – wytrzymałościowe, ale również estetyczne. Powinna więc mieć dość dużą wytrzymałość na dość częste pranie przemysłowe w temperaturze dziewięćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza – użyteczny link.

Musi być wytrzymałe na maglowanie, na pillingowanie i procesy dezynfekcyjne. Cechą jaka odróżnia pościel hotelową jest z pewnością gramatura tkaniny około 160 g/mkw. Dla domowej pościeli jest to w okolicach 125 g/mkw. Jednym z najbardziej znanych czynników takiej pościeli, jakie odróżniają tę model od pościeli domowej jest przepis prania i konserwacji oraz środowisko, gdzie ten proces się odbywa. Pościel takiego typu można prać jedynie w niskich temperaturach, bez zbyt mocnych środków piorących, najkorzystniej natomiast ją suszyć rozwieszoną na sznurku – sprawdź na najlepsze tkaniny hotelowe. Parametry mechaniczne i użytkowe pościeli są tak dobrane, że nawet w najwyższym stopniu agresywny proces konserwacji nie będzie miał wpływu na jej wygląd zewnętrzny, długość użytkowania oraz zachowania określonych wymiarów konfekcji po praniu.

Tego typu właściwości możemy uzyskać używając tkaniny o odmiennej strukturze i innym wykończeniu niż tkaniny do użytku domowego. Żeby powstała tkanina o obowiązkowych parametrach, powinno być wykorzystane długie, czesankowe włókno, jak najbardziej maksymalnie gładkie.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij także na oryginalny serwis (https://filtrynakran.pl/), który zawiera podobnie istotne informacje.

Im bardziej długie i gładkie włókna, tym w większym stopniu cienka i bardziej wytrzymała tkanina. Do produkcji tego rodzaju pościeli używa się fachowych nici szwalniczych, najkorzystniej rdzeniowych, jakie są odporne na wpływ wysokich temperatur.