Do których odległych krajów najkorzystniej polecieć? Które są warte uwagi? Jakiego rodzaju istnieją najbardziej ciekawe oferty?

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak aktualnie. Otwarte granice i coraz większa ilość tanich biur podróży sprawiają, iż można polecieć właściwie w każde miejsce. Jeśli myślimy o lotach to błyskawicznie mamy na myśli bardzo ciekawe, odległe kierunki, te, jakie być może odwiedzimy raz w życiu. Marzymy o nich, myślimy jak się przygotować do tego rodzaju lotu, poszukujemy najlepszych ofert. A najbardziej ciekawe jest to, że mamy możliwości, aby tego dokonać. W dzisiejszym artykule dwa zdecydowanie ciekawe miejsca, jedno i drugie dość oddalone od Polski.

Pierwsze z nich to Tokio, czyli stolica Japonii. To niezwykłe i nowoczesne miasto położone nad Oceanem Spokojnym, wraz z pobliskimi ośrodkami, jak Jokohama, Kawasaki i Saitama, liczy sobie około 33-37 milionów mieszkańców (dowiedz się więcej). Miasto tworzą 23 dzielnice, definiowane są jako okręgi specjalne, jakie składają się na obszar dawnego miasta Tokio po poszerzeniu granic w 1932 roku. Jednak jak wspomnieliśmy przed chwilą, jak Tokio to mówimy też o całej prefekturze Tokijskiej, a również o niezurbanizowanych górskich terenach. To dlatego ten cały miejski zespół określany jest po angielsku Greater Tokyo, czyli Wielkie Tokio. Tokio to najistotniejsze centrum polityczne, handlowe, edukacyjne oraz finansowe. Nie ma konkurencji w Japonii pod kątem liczby siedzib biur, ministerstw czy korporacji.

samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Liczby nie pozostawiają złudzeń, bo prawie 50% korporacji japońskich o najwyższym kapitale (powyżej miliarda jenów) ma tam swoją siedzibę. Prawie 10% całej ludności w Japonii pracuje na terenie prefektury Tokio, produkowane jest tam aż 16,8% narodowego dochodu. Coraz więcej osób decyduje się na Tokio, bardzo znane są więc loty do Tokio. Niekiedy można wyszukać ciekawe oferty, więc za najlepszą cenę jesteśmy w stanie zwiedzić to niezwykłe miasto. Identycznie najlepiej pomyśleć o kolejnym omawianym mieście – Toronto. To najbardziej wieloetniczne miasto świata. Liczby nie kłamią, gdyż mieszka tam ponad 150 grup etnicznych. Wedle władz Toronto, to najbardziej zielona metropolia świata.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, prawie jedną piątą powierzchni pokrywają tereny zielone, co zdecydowanie odbiega od przeciętnej takiego kontynentu, bo przeważnie proporcja ta prezentuje się o wiele gorzej – jeden na dwadzieścia.

Przeczytaj, co znajdziesz w tym serwisie (http://hotelpanorama.pl/przyjecia/komunie). Te informacje również z pewnością będą dla Ciebie interesujące, gdyż opisują zbliżoną tematykę.

Tak więc na każdego z mieszkańców przypada 10 drzew, jednocześnie większa ilość jest pól golfowych niż w innych miastach. Rough Valley Park jest największym na świecie terenem zielonym w obrębie granic miasta, gdyż zajmuje powierzchnię około pięciu tysięcy hektarów (kliknij). Gdy będziemy w Toronto z pewnością powinniśmy się do niego wybrać. Zwłaszcza to świetna propozycja dla osób, jakie preferują wielkie miasta, ale ponadto bliski kontakt z naturą. Loty z Warszawy do Toronto oferowane są przez cały rok, lecz zależnie od tego, jaki mamy miesiąc ceny mogą się różnić. Jeśli mamy więc w planach odwiedzić to niezwykłe miejsce, zaplanujmy lot wcześniej.