Ostatnio niezwykle popularne jest otwieranie działalności gospodarczej na obszarze Niemiec. Stosunkowo niewielka różnica w odległości jest także wielką różnicą, jeśli chodzi o kwestie urzędowe.
Brak konieczności płacenia składek do ZUS i jasne regulacje prawne kuszą coraz liczniejszą grupę przedsiębiorców.
Jeśli pragniemy założyć działalność w Niemczech, powinniśmy najpierw dobrać typ tego typu firmy. Mogłaby to być m.in. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (GmBH), spółka osobowa, działalność na własny rachunek lub przedstawicielstwo. Najpierw należy pójść do urzędu do spraw gospodarki, zatem das Gewerbeamt. Znajduje się on w ratuszu albo na obszarze urzędu miasta.
Czy zafascynowała Cię treść tej strony? Chcesz poznać więcej informacji? To, odkryj witrynę (https://kancelariapodgorska.pl), która da Ci dużo ciekawych faktów.
Należy także wnieść małą opłatę meldunkową. Jeżeli osoba, którą interesuje swoja firma w Niemczech pracuje jako rzemieślnik, czyli np. szewc czy kowal, musi zalegalizować swój dyplom w MSZ oraz Związku Rzemiosła, a także zarejestrować się w niemieckiej Izbie Rzemieślniczej. Dokładny wykaz zawodów, które uważane są za zawody rzemieślnicze jest dostępna w internecie.
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym krokiem jest wypożyczenie biura firmy oraz założenie konta bankowego.odnośnik do strony księgowa płock księgowa płockTrzeba też zarejestrować spółkę we właściwych instytucjach. Chodziłoby o urząd skarbowy czy też Izbę Przemysłowo-Handlową.
Dla Polaków niezwykle przyjemną wiadomością okaże się to, że podatek od działalności gospodarczej trzeba regulować dopiero w takiej sytuacji, kiedy dochody spółki przewyższą kwotę, która wolna jest od opodatkowania. Chodziłoby tu aż o 24500 euro. Z innej jednak strony, należy opłacać stosunkowo duże opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.