Posadzkarz – czym się zajmuje oraz jak konkretnie wyglądają jego średnie zarobki?

Usłyszawszy słowo „posadzkarz” sporej większości spośród nas, którzy to ogólnikowo nie znają się na tego typu rzeczach – przychodzi na myśl jakaś osoba, kto po prostu układa posadzki.

Tymczasem zajęcie posadzkarza wcale nie jest do tego ograniczone – a nawet znacznie więcej, ten konkretny zawód jest dość szeroki, chociaż skoncentrowany właśnie na wszelkiego typu posadzkach. Jaki dokładnie bywa zakres obowiązków posadzkarza? Jakie wymagania trzeba przejść by móc nim zostać? I co najważniejsze: Jak dużo taka osoba może zarobić?
pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temat, a więc zawód posadzkarza, to zajęcie, w którym jest wymagane kilka istotnych elementów, takich jak choćby: minimum podstawowe wykształcenie (jeżeli chodzi o roczniki do 1985 roku) albo gimnazjalne, kiedy chodzi o dokładnie rocznik 1986. Jak to się okazuje, w ogóle nie trzeba przechodzić jakiegoś „super kursu” jeśli pragnie się wykonywać ten zawód w swojej własnej firmie – starczy ukończyć kurs (zobacz tutaj – kurs dekorowania tortów) przyuczający lub tak zwany „kwalifikujący”, który jest w zawodzie ogólnobudowlanym. Pomijając te drogi możemy także zakończyć zawodówkę mająca profil „technologia robót wykończeniowych w budownictwie”. Czym dokładnie jednak winien wyszczególniać się porządny posadzkarz? Ponad wszystko dobrym zdrowiem, a także dużą sprawnością cielesną, gdyż to konkretne zajęcie jest dosyć wymagające pod tym względem.

Posadzkarz zajmuje się w szczególności: przygotowywaniem wszelkich materiałów typu pomocniczego (kleje, kity itp.), wykonywaniem posadzek z wszelakiego rodzaju materiałów (a także co istotne ich renowacją), wykonywaniem przeróżnych izolacji akustycznych oraz termicznych i wiele innych. Średnie zarabiane pieniądze posadzkarza jest to przedział pomiędzy od 1800 do 3000 złotych miesięcznie.
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi , ,