O czym powinien pamiętać kulturysta? Jakie składniki pomogą osiągnąć wymarzony rezultat?

Kulturystyka jest bardzo modna wśród mężczyzn. Chcą oni wyrzeźbić sobie piękną masę ciała, która będzie ich ozdobą, ale też będzie pokazywała ich siłę. Najważniejszym budulcem mięśni w naszym ciele jest białko. To właśnie białka trzeba dostarczać bardzo dużo swojemu organizmowi. Dlatego też stosuje się różne suplementy diety oraz odżywki z dużą ilością białka.

sport - obrazeczek

Autor: Flowizm …
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich pomocnych składników jest BCAA. To po prostu aminokwasy rozgałęzione, jakie dodawane są do wielu odżywek. To one właśnie przyspieszają syntezę białek, a przy tym wydzielana jest większa ilość hormonów tak zwanych budujących. Hormon wzrostu jest jednym z nich. Takie składniki trzeba dostarczać dodatkowo, ponieważ nasz organizm sam ich nie produkuje. Mogą być one dodawane do glutaminy lub kreatyny.

To wspomniana kreatyna jest następnym ważnym składnikiem.

Zainteresował Cię ten temat? Przejdź zatem w poniższy link, dowiedz się również, czy nowe notki także Cię wciągną. Sądzimy, że tak.

To ona posiada spory wpływ na budowę mięśni jak również w znaczny sposób zwiększa ich siłę. Żeby przyspieszyć w jakimś stopniu działanie składnika, jakim jest kreatyna, specjaliści proponują przyjmować ją razem z beta-alaniną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź link budujmase.pl. Dzięki temu rezultaty będą lepsze. Oprócz tego jej dodatek spowoduje, że wydolność naszych mięśni będzie po prostu lepsza, a my nie zmęczymy się tak szybko. Beta-alanina opóźnia bowiem przyjście zmęczenia. Dlatego też nasz trening może być i dłuższy ale też bardziej intensywny, niż normalnie.

Ważne może być także białko serwatkowe. Kulturyści przyjmują ten składniki zarówno przed samym treningiem, jak również po nim. Taki składnik może występować w formie koncentratu, izolatu jak również hydrolizatu. W zależności od postaci, tempo przedostawania się tego typu białka do mięśni jest szybsze albo też wolniejsze. Najszybciej przyswaja się białko pod trzecią z wymienionych postaci, czyli hydrolizatu. W najwolniejszy sposób natomiast będzie przyswajalny koncentrat, bo gdzieś mniej więcej po godzinie od przyjęcia preparatu. Kulturystom pomaga też kofeina. To ona pobudza nasze ciało do działania. Tym bardziej sprawdza się, gdy czujemy zmęczenie albo senność. Najlepiej przyjąć mniej więcej 200 mg przed planowanym wysiłkiem.

Oprócz wspomnianych wyżej składników nie można zapominać o witaminach, kwasie omega-3, jak również o ważnych składnikach mineralnych. Białko nie wystarczy, czasami niektórzy z kulturystów nie pamiętają o tym. Sporo dodatkowych wiadomości przeczytasz użyteczna strona. Trzeba bowiem spożywać odpowiednią porcję owoców jak też warzyw. Poza tym warto też brać witaminy oraz składniki mineralne w tabletkach. Warto wiedzieć o tym, że kwasy tłuszczowe omega-3 wspierają beztłuszczowy rozwój mięśni, redukując oprócz tego tkankę tłuszczową.

Jak widać białko oraz kreatyna to nie jedyne substancje, o jakich trzeba pamiętać. Jeżeli chcemy w poważny sposób podejść do takiego tematu, to należy poszerzyć swoją wiedzę w kwestii specjalnej diety, jak również różnego rodzaju suplementów diety, koniecznych do otrzymania wymarzonych efektów.