Z jakiego powodu nasze góry cieszą się takim zainteresowaniem wśród turystów, w jakich miejscach można szukać noclegów.

Co roku góry w naszym kraju są odwiedzane przez setki tysięcy turystów, i to tak naprawdę praktycznie przez cały rok. Zima to rzecz jasna okres śnieżnych szaleństw, dziesiątki ośrodków narciarskich i snowboardowych czekają na miłośników takiej aktywności. Szczególną popularnością cieszy się okres Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii, wtedy zdecydowana większość noclegów będzie pozajmowana i trudno trafić na coś wolnego.

noclegi w Zakopanem

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Dużym zainteresowaniem cieszy się również okres letni, wtedy z kolei są świetne warunki na to, żeby wędrować po przepięknych górach i podziwiać ich piękno. Jeżeli ktoś nie lubi dużych tłumów, to zdecydować się może na pobyt wiosną lub w jesieni, wówczas będzie zdecydowanie mniej turystów, szlaki są puste a ceny za kwatery dużo mniejsze.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj, jeżeli zaintrygowały Cię notki z opisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod poniższym linkiem znajdziesz więcej detali.

Jak można zauważyć, różnice cenowe między poszczególnymi okresami mogą być naprawdę duże, planując wyjazd w góry trzeba również na to zwrócić uwagę. W praktyce najdrożej będzie w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, ale także w okresie, w którym góry odwiedza najwięcej turystów. Od lat cenowe rekordy bije stolica naszych gór, czyli Zakopane. W słoneczne, ciepłe dni ciężko marzyć tam o jakimś wolnym pokoju, a jeżeli się już coś trafi, to za całkiem spore ceny. Zakopane jest najbardziej popularną miejscowością wypoczynkową na południu kraju, a popularność taka będzie się przekładała na to, że apartamenty zakopane centrum cały czas trzymają wysoki poziom. Właściciele obiektów mają pełną świadomość tego, że bez problemów znajdą chętnych i dlatego dbają o jakość oferowanych usług, zobacz: apartamenty zakopane centrum.

nocleg

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo taniej będzie już kilka kilometrów od ścisłego centrum oraz w okolicznych miasteczkach. Przykładowo Kościelisko noclegi można będzie wynająć za znacznie mniejsze kwoty, niż w Zakopanem, ale rzecz jasna niedogodnością może być to, że do wszystkiego będzie trochę dalej (kościelisko wygodne noclegi). Jednak jeżeli komuś przeszkadzał nie będzie nocleg na uboczu, a nastawia się jednak na niższe opłaty, to taki wybór będzie zdecydowanie polecany, szczególnie że w tego typu miejscach nie powinno być problemów z obecnymi w Zakopanem tłumami turystów.