Kroczek po kroczku. Jakim sposobem rozliczyć PIT przez sieć

Ogonki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia mogą przerażać. Jest sposób, aby je ominąć. Swoje zeznanie podatkowe można dostarczyć przez internet. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.
Resort Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy ochoczo korzystają z tej opcji. Do osiemnastego kwietnia do urzędów podatkowych wpłynęło powyżej pięć mln e-PIT-ów. Ministerstwo liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – poprzez sieć pragnie w tym roku zebrać aż siedem mln deklaracji fiskalnych szczegółowe informacje o pitach na stronie się z informacjami o rozliczeniach na . By rozliczyć się przez internet, należy wejść na stronę finanse.mf.gov.pl oraz odszukać na pasie na górze strony „PIT”. Kiedy w nią wejdziemy, selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się spis wszelkich programów, jakie musimy zainstalować na komputerze, ażeby rozliczyć się on-line. Tym sposobem rozliczanie (cit estoński) pit online jest bardzo proste. Gdy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym pececie, należałoby zapoznać się z jego instrukcją obsługi, w jakiej szczegółowo zaprezentowano, jak posługiwać się aplikacją od chwili jego instalacji aż po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o rozliczenie pit online 2016, możemy złożyć następujące blankiety: PiT-36, PIT-37, PiT-38, PiT-19a zapoznaj się z informacjami tutaj. W programie „e-Deklaracje Desktop” należy więc wybrać właściwy Druk oraz rzetelnie go wypełnić.

Na koniec warto podkreślić, że Resort Finansów nie zostawia w potrzebie tych, którzy chcą rozliczyć się przez internet, jednak na którymkolwiek z etapów natrafią trudności. Dla podobnych osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary możemy znaleźć w zakładce „Infolinia oraz pomoc e-Deklaracje”.