Notariusz praca, jaka nie zginie

Kiedy bezustannie ostrzegają nas przed złą koniunkturą, wysokim bezrobociem, brakiem przyszłości dla ludzi z wykształceniem humanistycznym, w dalszym ciągu spore powodzenie wśród wyspecjalizowanych fachów takich jak nauczyciel, lekarz czy notariusz.
Wskazuje to, że aby robić coś użytecznego, nie zawsze trzeba być po politechnice. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę Google np. notariusz, aby zobaczyć jak bardzo ten rodzaj profesji jest atrakcyjny .

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Dziś przepisy prawa towarzyszą nam na co dzień, dlatego zawody prawnicze dalej cieszą się uzasadnionym uznaniem. Jednak nie wystarczy dokończyć jedynie studiów by móc powołać np. kancelarie notarialne w Warszawie. Ci, którzy chcą uprawiać ten zawód czeka trudna droga.

Posiadanie wyższego wykształcenia to ledwie wstęp, po którym trzeba zaliczyć egzamin na aplikację notarialną, a po jej zakończeniu egzamin zawodowy i odbyć obligatoryjną asesurę. Wynagrodzenie, regulowane przez rozporządzenie ministra, w powszechnym mniemaniu rekompensują ten duży trud długotrwałego kształcenia się.Ciężko jednoznacznie powiedzieć, jak dużo właściwie tacy wspomniani wcześniej notariusze Warszawa potrafią miesięcznie wypracować.

Statystyki podają rozbieżne kwoty, od 4000 do prawie 10 000zł. W zależności od realizowanej procedury prawnej i jej ceny.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Chęć zatrudnienia notariusza jest niezbędna np. gdy musimy zawrzeć umowę kupna-sprzedaży nieruchomości, stworzyć umowę początkową, testament lub pełnomocnictwo, zrobić wersję wstępną oświadczenia woli lub wyciąg z dokumentacji. Z tym i szeregiem innych procedur, które wykonuje notariusz, mamy do czynienia często, stąd osoby praktykujące taką profesję nie mogą narzekać na brak pracy.Dobra kancelaria umie świadczyć usługi zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firmy. Niewątpliwie jest to zawód zamknięty, cieszący się znacznym szacunkiem społecznym. Jego ranga wciąż rośnie. Pochlebna opinia ciągnaca się za twórcą tak specjalistycznej działki potrafi być lepsza niż nie jedna reklama.

Inne, też niezwykle ciekawe szczegółowe omówienie (https://sklep.doko.pl/moduly-fotowoltaiczne) opisywanego tematu znajdziesz w tym miejscu. Przeczytaj koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Warto się natrudzić, bo może ktoś kiedyś poszukując notariusza wpisze w Google znajdź więcej info i znajdzie akurat Ciebie?