Ustronie Morskie – miejsce na wymarzone wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest niezwykle malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który stromo opada ku piaszczystej i rozległej plaży. Kiedyś przeciętna osada rybacka współcześnie jest kurortem, do którego aby spędzić wczasy nad morzem przybywa kilka tysięcy turystów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – niewielkie domki wspaniale komponują się tutaj z otaczającą naturą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim trzeba zajrzeć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i znakomicie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się sporo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także ośrodek uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niebywale urokliwa – idealnie komponują się tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym atutem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, w szczególności jesienią i zimą, zatem z tutejszego korzystnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Dużą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze hotele nad morzem na długość stu metrów. Znajduje się tutaj także przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i zakupić dopiero co złowioną rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas odpoczynku w Ustroniu Morskim należy zobaczyć największe atrakcje najbliższej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej. Zobacz więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niebywale atrakcyjny jest też szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla wielbicieli dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Całkowitą ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki letniskowe Ustronie Morskie- pokoje gościnne Ustronie Morskie- odpoczynek 2014