Czy warto korzystać z leasingu? Dlaczego tak dużo ludzi z tego korzysta? Jakie mamy największe zalety?

Leasing samochodowy to na pewno jedna z popularniejszych form finansowania samochodu firmy. Należy powiedzieć, że przez ostatnie lata ponad siedemdziesiąt procent przedsiębiorców pozyskało firmowy pojazd w taki właśnie sposób. Możemy to porównać do sytuacji, że jedynie co dziesiąty właściciel firmy kupił auto służbowe za sprawą zaciągniętego kredytu. To właśnie pokazuje, jak leasing jest popularny.

Auto

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Czym w ogóle jest leasing? W naszym prawie to jest umowa nazwana, czyli płatne użytkowanie przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę. Powinno się to odbywać w wyznaczonym czasie oraz na określonych warunkach. W definiowanym przypadku przedmiotem może być każdy typ samochodu, przykładowo leasing mercedes, auto osobowe, ciężarowe albo też dostawcze. Leasingobiorcą może być osoba prywatna lub przedsiębiorca.

Sprawdź też: premium-leasing.pl/

Tego typu usługi leasingu świadczy najczęściej wyspecjalizowana w tym temacie firma, która w umowie jest określana jako leasingodawca. W każdym leasingu można wymienić dwie jego formy, czyli operacyjny oraz finansowy. Tak naprawdę różnią się one kwestiami podatkowymi. W tym pierwszym pojazd to część majątku leasingodawcy, który jest w stanie przeprowadzać odpisy amortyzacyjne. W tym drugim typu natomiast przypisuje się go w poczet majątku leasingobiorcy. W ten sposób więc przedsiębiorca inaczej musi rozliczyć koszty uzyskania przychodu. Jeśli chodzi o leasing finansowy można wliczyć do nich tak zwane odpisy amortyzacyjne i odsetki od każdej z rat leasingowych, podczas gdy w operacyjnym, opłatę początkową oraz całość comiesięcznej opłaty.

W ten sam sposób różne przedsiębiorstwa są w stanie ustalać inaczej warunki spłacania leasingu, z tego też powodu bardziej opłacalny jest leasing 0%. Dosyć ważną różnicą, która często decyduje o wyborze leasingu operacyjnego jest odmienny sposób naliczania podatku VAT. Leasing finansowy bowiem “wymusza” opłacenie VAT w całej kwocie, często w czasie pierwszej wpłaty, natomiast operacyjny z każdą kolejną ratą. Dlatego też trzeba o takich rzeczach pamiętać, kiedy zastanawiamy się nad leasingiem. Dobrze jest bowiem użyć leasing premium niż próbować szukać innych rozwiązań.

Chcesz dowiedzieć się większą ilość wiadomości na tego rodzaju temat? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz zdobądź użyteczne info (https://www.lontex.pl/e-toll) – niewątpliwie ono też będzie dla Ciebie ekscytujące!

Decyzja należy do osoby zainteresowanej tym tematem. Jedno trzeba powiedzieć, jeśli chodzi o leasing, to nie trzeba mieć w momencie odbierania samochodu całej potrzebnej kwoty, jaką normalnie musielibyśmy wpłacić. I to jest niewątpliwy duży plus.

Więcej: