Czy warto trzymać oszczędności na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, co kryje się pod tym za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty konkretnego banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Tego typu konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. dostępność wszystkich bankomatów za darmo sprawa, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

bank

Źródło: http://pixabay.com
W sytuacji, kiedy korzystamy z dwóch bankomatów w naszym mieście i należą one do darmowych bankomatów bez dodatkowych opłat w banku, to, po co tracić ponad sto złotych rocznie na rzeczy, z których nawet nie korzystamy. Tak, więc gdy podjęliśmy decyzję o założeniu konta sprawdźmy dokładnie na jakiś zasadach będzie ono prowadzone – , bo może warto zapytać czy dana placówka nie ma w swojej ofercie konta, które nie generuje dodatkowych kosztów od posiadacza. W większości banków są konta za darmo, ale warto samemu o nie zapytać, by nie przegapić takiej gratki dla oszczędnych osób.

Unijne przepisy, normy i obowiązki to jedno, nie zapominajmy, że poza nimi posiadamy jeszcze swoje prawa. Jednym z prawa jest między innymi pozyskiwanie dotacji unijnych – . Tu w zależności, na co tak naprawdę potrzebujemy środków. Dotacje unijne są przyznawane rolnikom, mogą też trafić do osób chcących rozkręcić swój biznes. Jeśli chcemy dostać dotację musimy się postarać. Na szczęście w każdym mieście wojewódzkim, ale też w sporej liczbie miast powiatowych są punkty konsultacyjne, tzn.

Jeśli masz ochotę zdobyć dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, to pomocne w tym będą praktyczne źródła (http://www.contra-odszkodowania.pl/nawiazka-czym-jest/), które odnajdziesz tu. Sprawdź to!

miejsca, w których możemy dowiedzieć się, co jest nam potrzebne żeby otrzymać pieniążki z Unii Europejskiej.

finanse

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu powiatowych miastach też nie powinno być problemu z dostępem do informacji, gorzej może być w małych miejscowościach. Jednak wystarczy wpisać właściwą frazę w wyszukiwarce internetowej i otrzymamy wiele potrzebnych danych w tym między innymi adresy miejsc, do których powinniśmy się zgłosić po dokładne informacje. Unia Europejska to nowe możliwości, które dają możliwość rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, dają wsparcie rolnikom właśnie przez dotacje unijne. Sporo osób jest nastawionych źle do tego rodzaju dofinansowania, jednak, jeśli przekonamy się, na czym ono dokładnie polega nasze obiekcje na pewno znikną.