Duże zainteresowanie tenisem

Wszyscy na pewno pamiętamy, jak pojawiła się małyszomania. To naturalny proces, że na fali zwycięstw jednego człowieka znacznie zwiększa się zainteresowanie danym sportem. I tak się w rzeczy samej stało ponad dekadę temu, gdy poprzednio całkowicie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła pasjonować masy ludzi. Zaczęły powstawać dedykowane strony internetowe itd.. Wielu dziennikarzy zastanawia się, czy również tak się stanie w przypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie stwierdzenie nie jest wszakże bezsensowne. Od paru lat na zawodach bryluje uzdolniona dziewczyna z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W chwili, gdy zaczęła odnosić znaczące sukcesy, przed ekranami zasiadało coraz więcej rodaków. Niestety, oglądalność okazała się dużo mniejsza, niż w trakcie zwycięstw naszego najlepszego skoczka. Można przypuszczać, że jest to efekt niskiej widowiskowości pojedynków tenisowych. Tenis to jednak nie zawody na skoczniach, które przyciągają widzów, ponieważ tworzą połączenie dowodzenia niezwykłej odwagi sportowców i pasjonującej rywalizacji. Ciągnące się po parę godzin mecze tenisowe mogą zmęczyć nawet największych twardzieli.

Ale okazja na podniesienie popularności tenisa w naszym kraju jeszcze istnieje. Miesiąc temu najbardziej Polaków zainteresował młodziutki Jerzy Janowicz, który wspaniale się zaprezentował na trudnym turnieju w w Paryżu. To uczyniło, że całkiem dużo rodaków obserwowało tenis (czytaj tutaj szkoła tenisa mokotów) live w telewizji i internecie.

Wiele znawców tego szlachetnego sportu uważa, że Janowicz wykazuje tak duży talent, że z całą pewnością można spodziewać się w przyszłości wielu wygranych. Kto wie, może za parę lat polscy wielbiciele tenisa otrzymają swojego „Małysza”? (sklepy sportowe – sport-shop.pl)

Przyszłość pokaże, a już obecnie można zauważyć, że wielu młodych Polaków zapisuje się na naukę tenisa bądź po prostu zmaga się z przyjaciółmi na parkowych kortach. W internecie zaś pojawiło się parę branżowych portali, gdzie można przeczytać interesujące informacje o tej dyscyplinie. Do Google powinno się wklepać np. frazę mecze tenisa na żywo.