Bilety na samolot na wakacje

Na wakacje najlepiej udać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najbardziej komfortowy, najbezpieczniejszy i najtańszy środek transportu. Oczywiście, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie przekona się żadnym sposobem do podróżowania w powietrzu.

samolot

Autor: Hyougushi

Mówią oni, że latanie jest mało bezpieczne a samoloty się psują. Niestety we wszystkich mediach mówi się głośno o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak wiele wydarza się wypadków aut (sprawdź nieco więcej). Jeżeli porównamy wartości okazuje się, że to podróże samochodem są o wiele bardziej ryzykowne.

Naturalnie są też o wiele droższe. Obecne koszty paliwa nie pozwalają na dotarcie na urlop za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet gdy udajemy się tylko nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze można kupić już za sto – dwieście złotych, w szczególności jeżeli planujemy wylecieć do jednego z europejskich miast. Naturalnie, im większa odległość, tym stawki wyższe, lecz są zakątki na świecie, do których autem nie da się dotrzeć w ogóle.

samolot

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżowanie samolotem jest również dużo bardziej komfortowe, zwłaszcza z tego powodu, że trwa dużo krócej ( tutaj). Do popularnych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa niewiele ponad dwie godziny. Autem da się tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest wielka.

Naturalnie, każdy wybiera się na urlop w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie. Jeśli dany człowiek preferuje objazdówkę po świecie, to auto (ewinieta) jest wspaniałym rozwiązaniem. Jeżeli jednak mamy wyznaczony punkt docelowy absolutnie warto przemyśleć opcję udania się tam drogą powietrzną.