Miej na względzie, że niedługo trzeba rozliczyć PIT-y, jeśli byłeś zatrudniony za granicą, też możesz otrzymać zwrot

Już wkrótce rozpocznie się gorący sezon dla podatników, gdyż przyjdzie czas rozliczania PIT-ów oraz deklarowania ich w urzędach skarbowych. To obowiązek, od którego nie sposób uciec, po prostu każdy musi to uczynić. Choć dla wielu osób rozliczenie podatków jest utrapieniem, obecnie można to zrobić naprawdę szybko oraz łatwo, nie tracąc czasu oraz nerwów w długich kolejkach.

Istnieje także ewentualność rozliczania PIT-ów w sieci, z czego chętnie korzystają podatnicy. To naprawdę proste, ale jeżeli chce się zyskać zwrot podatku za zatrudnienie za granicą, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego biura (inoffice.pl – powierzchnie biurowe do wynajęcia) księgowego.
obrazek - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Ten zwrot się należy
Coraz więcej Polaków szuka posad za granicą. Część z nich podejmuje je na stałe albo na dłuższy okres, lecz nie brak też osób, które jadą popracować jedynie na jakiś czas, po czym powracają do Polski. Należy pamiętać, że w sytuacji podjęcia legalnej posady za granicą można ubiegać się o zwrot podatku, bo ten się należy. W przypadku, jeśli chce się uzyskać zwrot podatku z Holandii lub innego europejskiego kraju jest to całkowicie możliwe i stanowi duży zastrzyk pieniężny. W podobnej sytuacji najlepiej będzie skontaktować się z dobrym biurem księgowym, aby mieć świadomość, że sprawą zajmuje się naprawdę rzetelna firma. Rzecz jasna nie powinno się zdecydować na pierwsze z brzegu przedsiębiorstwo, tu konieczne będą usługi biura, które posiada doświadczenie w podobnych kwestiach oraz zajmuje się rozliczaniem dochodów pozyskanych za pracę za granicą. W sytuacji podjęcia pracy w Holandii potrzeba przynieść do biura podatkowego kartę podatkową albo ostatni salaris – więcej o zwrocie podatku z Holandii.
firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś podobne biuro odnajdziesz bez kłopotu
Zwrot podatku z Niemiec też jest możliwy, zatem warto się o niego postarać. To dość duża suma, więc szkoda ją stracić. Teraz uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku w Niemczech bywa bardzo łatwe, ponieważ można korzystać z pomocy profesjonalnych biur księgowych, które specjalizują się akurat w rozliczaniu osób pracujących za granicą. Żeby odzyskać nadpłacony podatek z Niemiec potrzeba dostarczyć kartę podatkową, którą otrzymuje się w miejscu zatrudnienia – czytaj o zwrocie podatku z Niemiec.

W sytuacji, gdy nie otrzymało się takiej karty, nie znaczy to, że wszystko stracone, ponieważ w wielu przypadkach podobne dokumenty można odzyskać od pracodawcy. To naprawdę dogodne, że obecnie Polacy mogą skorzystać z profesjonalnych usług oraz odebrać swoje pieniądze, bo zazwyczaj to kwota rzędu kilkuset euro, zatem rzeczywiście solidny zastrzyk gotówki.