Praca za granicą bez znajomości języka. Jak ją otrzymać? Jak dużo możemy zarobić?

Poza granicami pracuje grubo ponad dwa mln rodaków. Część z nich włada biegle językami obcymi, a część – pomimo tego, że mówi tylko po Polsku – i tak decyduje się na wyjazd. W jaki sposób sobie radzą?

reklama

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mammy się, aby sporo zarobić za granicą język obcy powinno się znać. Im lepiej, tym lepsze płace na nas czekają. Polska zarobkowa emigracja w Niemczech posiada przeróżne oblicza. Za chlebem jeżdżą przedstawiciele najprzeróżniejszych sektorów gospodarki – kelnerzy, architekci, pielęgniarki, hydraulicy, spawacze albo rolnicy. W necie odkryjemy przeróżne oferty pracy elektryk jest to fach wysoce poszukiwany. W tej grupie są jednostki o różnorodnym poziomie kwalifikacji i wiedzy, w różnym wieku oraz adwokaci w niemczech z różnych miejsc kraju. Żakowie, bezrobotni, jednostki po 50. roku życia. Poniektórzy opuszczają Polskę na stałe, lecz znakomita większość spędza na zarobkowaniu jedynie część roku. Później wraca do państwa i po paru tygodniach odpoczynku znów wyrusza.
rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com
Od momentu wejścia naszego państwa do UE Niemcy, przez wzgląd na bliskość geograficzną, były obok Wielkiej Brytanii jednym z najistotniejszych kierunków dla chcących dorobić za granicą. Dziś – jak wynika najwięcej ofert dla Polaków jest w rolnictwie, budownictwie albo produkcji przemysłowej. Na najwyższe pensje mogą liczyć zaangażowani w przemyśle, np. monter linii wytwórczej zarobi do 2,4 tys. euro brutto. Współmierne pobory uzyskają wykwalifikowani pracownicy budowlani – zbrojarze, murarze, . To praca za granicą, jaką możemy zacząć bez znajomości języka. Najniższe stawki są w rolnictwie jak też sadownictwie.

Jest to też praca poza granicą, którą zdołamy realizować bez znajomości języka. Emigranci wypracują w niej blisko 1,9 tys. euro brutto. Jak znaleźć takową pracę? Starczy w wyszukiwarce wpisać na przykład praca Bruksela.