Kilka słów o podstawowym sprzęcie ortopedycznym i medycznym, stosowanym w przypadku rozmaitych urazów i chorób.

Każdy z nas pewnie by chciał do późnego wieku móc poruszać się bez żadnych problemów, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek wsparcia. Lecz nie zawsze będzie to możliwe. Czasami postępujące choroby mogą spowodować ograniczenia w możliwościach poruszania się, a czasami jest to efektem jakiś kontuzji czy urazów. W większości przypadków dzięki dobrze przeprowadzonej rehabilitacji można powrócić do pełni zdrowia, jednak będzie to często wymagało od pacjenta sporo wysiłku i ciężkie pracy.

A że różnego rodzaju urazy mogą się przydarzyć praktycznie w każdym wieku, to też sprzęt do rehabilitacji musi być do tego dostosowany. W młodych latach najczęściej mogą się pojawiać zwichnięcia i złamania – dzieci uwielbiają ryzyko i czasami może im po prostu braknąć szczęścia, czego efektem będą różnego rodzaju zwichnięcia i złamania. Częstymi pacjentami sklepów ortopedycznych są także miłośnicy sportu. W wielu dyscyplinach niebezpieczeństwo urazów jest dość duże, a dominują tu dwa najpopularniejsze sporty, to znaczy narciarstwo i piłka nożna, to właśnie przy nich pojawia się najwięcej kontuzji wymagających długiego leczenia.

kule

Źródło: www.foter.com

Włożenie ręki czy nogi na parę tygodni do gipsu mocno utrudnia życie, lecz dzięki odpowiednim przyrządom możliwe będzie w miarę zwykłe funkcjonowanie. Przy unieruchomieniu nogi niezwykle przydatne są kule łokciowe. O ile ktoś będzie miał wystarczająco wytrzymałe ręce, to za pomocą takich kul będzie mógł się przemieszczać. Kule oferowane są w wielu różnych odmianach i rozmiarach, przez co da się je dopasować do sylwetki i wzrostu chorego.

Więcej na ten temat – kule łokciowe

Będą też miały różne możliwości konfiguracji obejmy i podpórki, co także pozwoli na dobranie jak najlepiej pasującego modelu. Z kolei po ściągnięciu gipsu niezbędna jest odpowiednia rehabilitacja, żeby długo unieruchomiona kończyna z powrotem mogła zacząć pracować. W czasie rehabilitacji najbardziej istotne są odpowiednio dobrane ćwiczenia, które mają za zadanie wzmocnić nie używane przez długi czas mięśnie. Należy także się wspomóc odpowiednimi sprzętami, tu jednym z najczęściej stosowanych są piłki rehabilitacyjne.

Może Cię zainteresować – Sklep sklep laboratoryjny Amplio