Urlop w kraju corridy i słońca. Sprawdź, co warto odwiedzić

O ile jesteś fanem wakacji, w czasie których można byczyć się na gorącej plaży i zobaczyć masę fascynujących miejsc, dobrym celem jest Hiszpania. Ten ognisty kraj ma zarówno malownicze wybrzeże, w sam raz dla wielbicieli plażowania, jak i mnóstwo zabytków.

hiszpania - miasteczko

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym miastem dla tych turystów, którzy pragną spędzić wypoczynek wśród niesamowitych budowli, jest oczywiście Barcelona, centrum zbuntowanej przeciwko władzy centralnej Katalonii. W tym fascynującym mieście wszędzie można natknąć się na dzieła wybitnego, aczkolwiek raczej odrobinę szalonego projektanta – Gaudiego.

Jego najgłośniejszym wytworem jest zjawiskowa katedra Sagrada Famillia, która stylem potrafi albo zachwycić, albo odpychać – jedno jest pewnikiem, nikt nie przejdzie obok tego zjawiskowego wytworu architektury sakralnej obojętnie. O ile masz trochę gotówki do wydania na wyjazd, powinieneś wybrać wyjątkowe apartamenty w Hiszpanii. Tego typu przybytki turystyczne różnią się od klasycznych miejsc noclegowych podwyższonym standardem. Apartament najczęściej posiada dużo większą wielkość i oferuje wiele udogodnień, takich jak na przykład elegancka kuchnia lub jacuzzi. Zobacz więcej polecanych ofert: wycieczki do Hiszpanii

Jeśli pragniesz namierzyć korzystne propozycje urlopowe w Hiszpanii, musisz spędzić trochę czasu na polowaniu na promocje. Aby znaleźć atrakcyjne cenowo last minute (zobacz: majorka z niemiec) na Majorkę lub do Madrytu, musisz codziennie sprawdzać oferty z przedsiębiorstw podróżniczych (Orlica). Informacje o takich gratkach zwykle można zobaczyć na portalach sieciowych firm turystycznych, zatem powinieneś codziennie zaglądać na nie, by żadna oferta nie minęła niezauważona.

wakacje - Majorka

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania to też kraj, który jest znany z uwielbienia do futbolu. O ile wybierzesz wycieczkę do miasta stołecznego, obowiązkowo idź, by zwiedzić niesamowity stadion Santiago Bernabeu, gdzie gra najlepsza drużyna w świecie. Przy sprzyjającym szczęściu może ci się uda dostać się na sparing i pooglądać kosmicznych graczy na żywo – to cudowne przeżycie dla prawdziwego zwolennika futbolu.