Rewal – doskonałe wakacje nad morzem Bałtyckim

Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata zwiedza niezliczona ilość turystów mających zamiar spędzić niezapomniane wakacje nad morzem Bałtyckim. Istnieje parę powodów tej popularności: czarujący styl miasteczka, śliczne plaże, a także bardzo dużo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Czar miasteczka tkwi w jego interesującym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – górują tu niewielkie śliczne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi malutki kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj urlopowiczów, zarazem starszych jak i młodszych, przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego typu gry i turnieje sportowe. Ukochanym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu bardzo często pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niesamowicie malowniczym elementem rewalskiego krajobrazu są kolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, ażeby nabyć świeżutką, apetyczną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich przygód.

Turyści przybywający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą skarżyć się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej.

Intrygujący materiał? Jeżeli tak uważasz, kliknij tu. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-santorini) – one też Cię bardzo zaciekawią.

W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się również pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Sporą atrakcją miejscowości jest także Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez piękny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje szansę podziwiania ślicznej okolicy, którą przemierza. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje szansa obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i określany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku 12 km i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletną propozycję na wypoczynek dwa tysiące piętnaście w Rewalu można wyszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej umieszczone linki:
– noclegi Gzybowo
– domki letniskowe Grzybowo (kliknij)
– noclegi zachodniopomorskie
– urlop 2014 nad morzem