Planujesz wakacje ale nie wiesz, dokąd pojechać? Kreta jest naprawdę doskonała!

Wakacje trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby być do nich rzeczywiście dobrze przygotowanym. W pewnych przypadkach daje to również dużą oszczędność, ponieważ kupując wycieczki w zimowym sezonie, można liczyć na ciekawe oferty cenowe. Inną alternatywą dla oszczędnych okazują się wycieczki last minute, jednakże w takim wypadku należy wykazać się wielkim refleksem.

Gdzie wyjechać na urlop?

Polakom znudziły się już kurorty nad Morzem Bałtyckim, gdzie panują bardzo wysokie ceny, a możliwości plażowania i pływania są naprawdę niepewne. W sytuacji, gdy marzy się o słonecznych wakacjach, lazurowej, ciepłej wodzie i pięknych widokach, idealna będzie Grecja wakacje w tym cudownym kraju mogą pochwalić się znacznym powodzeniem. Grecja to setki wysepek, doskonała pogoda, malownicze plaże, smaczne smakołyki oraz niezapomniana atmosfera, do której z pewnością się zatęskni. To idealna opcja wakacji, a dostępne w biurach podróży propozycje wycieczkowe są wyjątkowo zróżnicowane i interesujące – .

Wczasy na Krecie

wakacje - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
wakacje - fotos

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Grecja uosabia dużo możliwości fantastycznego odpoczynku, można decydować się na pobyt na jednej z malowniczych wysp albo pojechać do stolicy kraju, gdzie znajduje się sporo fascynujących zabytków. Wśród wysp, które nasi rodacy wybierają na własne wczasy Kreta wysuwa się na prowadzenie. Kreta >> kreta jest wspaniałym, malowniczym zakątkiem, idealnie przyszykowanym na przyjęcie turystów. Na wyspie odnajdziemy piękne, czyste plaże, czyściutką, błękitną oraz ciepłą wodę. Warunki do wypoczynku panują tutaj idealne, już w maju można liczyć na temperatury w granicy 25-30 stopni Celsjusza.

Co zwiedzić na Krecie?

Choć na wypoczynek w nadmorskich miejscowościach decydują się przede wszystkim osoby, które chcą zażyć morskich i słonecznych kąpieli, warto dowiedzieć się, jakie rozrywki i zabytki mieszczą się na Krecie. Wyspa proponuje ciekawe ruiny zamków i fortów, jak także kompleks jaskiń. Na miejscu mieści się także duże Cretaquarium, gdzie podziwiać można różnorakie odmiany ryb zamieszkujących Morze Śródziemne – warto wybrać się na wczasy na Krecie. Na miejscu nie brak rozrywek zaplanowanych z myślą o przybyłych urlopowiczach, jednak największym atutem wyspy jest ona osobiście, ze swymi wspaniałymi widoczkami oraz wyśmienitymi warunkami urlopowymi.