Przydatne wskazówki dla osób, które chciałyby wybrać się w zimie na narty.

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w zimie są wyjazdy na narty. Tak naprawdę nasz kraj w zasadzie całą południową część ma wypełnioną wspaniałymi górami, w których czeka bardzo szeroka propozycja dla wszystkich miłośników tego sportu. Jeśli ktoś będzie chciał, to może także wybrać się nieco dalej w kierunku południa. Już u naszych południowych sąsiadów są także wspaniałe warunki do jeżdżenia na nartach, a przecież całkiem niedaleko leżą też Alpy, które oferują dużo więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać różnych możliwości jest faktycznie sporo, więc nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem ciekawej oferty. Rzecz jasna dużo zależeć będzie od tego, jak dużo czasu będzie na taki wyjazd i jakim budżetem będzie się dysponowało. Decydując się na ośrodki w Alpach należy mieć świadomość tego, że będzie trzeba trochę więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty podróży, zwłaszcza z północnych regionów kraju. Za to Słowacja i Czechy zachęcają niskimi cenami, często znacznie konkurencyjnymi niż w naszych ośrodkach – chciałabym zarezerwować jakieś tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u naszych sąsiadów jak i u nas jest naprawdę spory. Dużo jest niedużych stoków, jakie idealnie powinny się nadawać na jednodniowy, krótki wyjazd. Ale nawet takie miejsca proponują parę tras o różnej trudności, a poza tym liczne restauracje i hotele, na wypadek gdyby ktoś planowałby zostać nieco dłużej. Całkowicie odmiennego miejsca szukać się będzie, jeśli w planach będzie wyjazd na nieco więcej, przykładowo na ferie zimowe czy podczas przerwy świątecznej. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za jakimś przyjemnym pensjonatem w miejscu, gdzie rozmaitych stoków będzie więcej. W różny sposób można też przygotowywać sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Liczne biura podróży oferują podczas zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeśli coś ciekawego się znajdzie, to należy taką okazję wykorzystać – sprawdź dodatkowe informacje. Zaletą wyjazdów zorganizowanych jest to, że nie trzeba się zajmować żadnymi rzeczami związanymi z rezerwacją noclegów czy zakupem karnetów, jednak czasami może to wyjść nieco drożej, niż wyjazd (zielone szkoły wielkopolska) zaplanowany samodzielnie.