Masz zamiar niedrogo i wygodnie podróżować – wybierz samolot!

Kiedy już zdecydujemy się na wakacyjny wyjazd, zazwyczaj stajemy przed kolejną decyzją -,który środek transportu wybrać. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie innej formy niż dojazd samochodem.Chcą być niezależni, mieć, możliwość zmiany trasy, postojów gdy tylko mają ochotę i temu podobne kwestie.

Kadłub samolotu

Autor: www.silvair.net

Jednak przy obecnych cenach paliwa jazda samochodem na urlop zabiera dużo pieniędzy. Zwłaszcza jeżeli wybieramy się gdzieś daleko. Druga, pewna przeszkoda to to, że nie w każde miejsce można autem dojechać. A nawet jeżeli się uda, to potrwa to tydzień. To tylko kilka powodów dla których najczęściej wybieranym środkiem transportu na urlop jest samolot.

Gdy kupimy (ewa dąbrowska wczasy) w biurze podróży to zwyczajowa oferowana forma dotarcia na miejsce. Gdy sami planujemy sobie wakacje będzie podobnie. Samoloty są szybkie, komfortowe i w ten sposób można dotrzeć praktycznie w każdy kraniec świata ( więcej). Bilety lotnicze absolutnie nie są ogromnie drogie. Konkurencja na tym polu jest tak duża, że przewoźnicy proponują coraz niższe ceny. Musimy tylko odrobinę poszukać, żeby móc wylecieć za kilkaset złotych. Oczywiście, na przykład lot do Stanów Zjednoczonych będzie dużo droższy, lecz i odległość jest ogromna.

Śmigło samolotu

Autor: capcloud
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli mamy zaplanowany wylot do jednego z krajów w Europie, przewoźnicy wychodzą nam naprzeciw oferując tanie loty. Raczej nie we wspaniałym standardzie i bez dodatków w postaci darmowych napojów i obiadu na pokładzie, lecz możemy dzięki tej usłudze za zdecydowanie małe pieniądze dostać się do właściwie wszystkich dużych miast naszego kontynentu (kliknij). Taki lot nie jest długi, więc nawet nie zdążymy poczuć tego niższego standardu. Wyłącznie latając jesteśmy w stanie w kilka godzin przedostać się na drugi koniec Europy, zatem to rozwiązanie jest idealne.

Nieważne, czy wyruszasz tysiące kilometrów stąd czy do blisko położonego kraju. Samolot to najszybszy, najmniej awaryjny i zdecydowanie najtańszy sposób by się tam dostać. Jeżeli myślisz czy dojechać gdzieś samochodem, pociągiem, autobusem, a jednak polecieć samolotem – decyzja jest łatwa: tanie latanie! Tak jest najwygodniej, najszybciej.