Pomysły na wakacje – czytaj na ten temat nieco więcej

Macie już zaplanowany urlop? A być może lubicie planować na ostatnią chwilę? Przygotowałam dziś dla Was 2 pomysły na wymarzone wczasy. Pierwszym jest Lwów, gdzie pamiątki przeszłości są na każdym nieomal rogu.

Początki grodu dosięgają XIII stulecia. To czarujące miasto, gdzie na każdym kroku spotkać możemy pamiątki historii pozostawione przez mieszkańców.

Odkryj kolejne podobne niezwykle przydatne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w serwisie tanie kwatery pracownicze bydgoszcz na spijtanio.

Przez stulecia żyli tutaj, obok siebie Żydzi jak też Ormianie. To właśnie takiej mieszańce narodów, miasto zawdzięcza niepowtarzalną aurę, mnogość i różnorodność zabytków. Kupując bilety lotnicze Warszawa Lwów nieodzownie powinieneś zobaczyć najistotniejszy punkt miasta którym jest Rynek otoczony ładnymi kamienicami, z których każda zasługuje na obserwację. Znajdziemy tam kamieniczkę Królewską, należącą kiedyś do rodzicieli Jana III Sobieskiego, który przeobraził ją w pałacową rezydencję (dowiedz się więcej). Z wieży XIX wiecznego ratusza możesz podziwiać panoramę Lwowa. Najogromniejszymi zabytkami sakralnym Lwowa są katedra św. Jura. Warto przespacerować się po Prospekcie Swobody, chodniku specyficznym, który znajduje się w miejscu w którym drzewiej znajdowały się miejskie mury. Start wałów wytycza pomnik Mickiewicza, natomiast koniec zapierający dech gmach Opery.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Na ustanowionym w 1786 roku Cmentarzu Łyczakowskim spoczywa wielu wybitnych Polaków, m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska. Szczególne wzruszenie budzi cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie pochowano około trzech tyś. Żołnierzy, w tym wielu żaków oraz gimnazjalistów, poległych w czasie polsko-ukraińskich walk o Lwów w listopadzie 1918 r.

Moją ostatnia propozycja na wakacyjny wyjazd jest taka – kupcie bilety lotnicze Warszawa Pekin. Jeśli decydujecie się na przybycie do stolicy Chin, weźcie pod uwagę, że to miasto jest piękne a także niezwykle ciekawe, to fakt, lecz posiada jedną poważną wadę – straszne kłopoty ze smogiem. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Pekinie, koniecznie poświęć jeden dzień na zobaczenie w najwyższym stopniu znanych chińskich zabytków jak też miejsc. Jeżeli nie starczy Ci czasu na spacer po Wielkim Murze Chińskim, to z pewnością zdążysz wybrać się do centrum metropolii na najogromniejszy i jeden z najbardziej popularnych placów świata – Plac Niebiańskiego Spokoju.

Chiny

Źródło: pixabay.com

Mieści się tam także Chińskie Muzeum Narodowe, parlament jak też Mauzoleum Mao Zedonga. Niedaleko usytuowany jest, wpisany na listę UNESCO, największy zespół pałacowy globu, zatem Zakazane Miasto (kliknij). To w najwyższym stopniu rozpoznawalna atrakcja turystyczna Pekinu, niegdyś zamknięta dla wszystkich oprócz cesarskiej rodziny, najważniejszych urzędników oraz eunuchów, obecnie stoi otworem dla wszystkich odwiedzających.

Jeżeli nie interesują Cię popularne zabytki stolicy Chin, możesz spędzić dzień na przechadzkach po hutongach, czyli zwartych, wąskich uliczkach z parterowymi domkami. Kupisz tam drobne pamiątki a także spróbujesz miejscowych potraw.