Jakim sposobem uczyć się języków obcych – poznaj porady lektora

Droga do opanowania języka obcego jest długa, nastręczająca sporo samodyscypliny jak też czasu. Odrzuć wszelkie wskazówki typu: wyjedź za granicę, a w dwa miesiące nauczysz się doskonale mówić, szybkie samouczki również nie są cudownym specyfikiem.
Po pierwsze motywacja.

Konieczny jest impuls. Powinieneś mieć jednakże rzeczowy cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze zdobędziesz wyniki. Brakuje Ci motywacji? Nie rozpoczynaj nauki, szkoda czasu. Kształcisz się pod przymusem? Też prawdopodobnie szkoda czasu, rezultaty nie będą dostateczne. Uczysz się bowiem rodziciele ci każą? Uczysz się, jako że może się w przyszłości przydać? Uczysz się, bo szef ma takowe życzenie? Kształcisz się dla zabicia nudy? Uczysz się, gdyż znajomość języka obcego jest trendy? Jeżeli którykolwiek z wyżej wymienionych powodów występuje też w Twoim przypadku, to najpewniej zakończysz naukę po krótkim czasie, albo pomimo upływu czasu nie dostrzeżesz dostrzegalnych postępów. Motywacja, to jeden z ważniejszych czynników nauki języka obcego.

Ten link do artykułu zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Znajdziesz tam masę rzetelnych informacji. W takim razie nie zwlekaj i klikaj!

Jeżeli podjąłeś już decyzję o poczęciu lub kontynuowaniu nauki, to zastanów się dobrze, jakiego rodzaju korzyści ci to da. Uświadom sobie jasno, po co pragniesz uczyć się obcego języka. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Więcej interesujących informacji przeczytasz na tej stronie ważne źródło.

nauczycielka języka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie cierpliwość. No właśnie, nabyłeś kilka publikacji, dwa słowniki, od 2 lat uczęszczasz na kurs do szkoły lingwistycznej, a z wymówieniem dłuższego zdania masz kłopoty, nie mówiąc już, iż na wyprawie w Berlinie nie potrafiłeś zapytać się o drogę do ośrodka. Nie przejmuj się swymi omyłkami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi jak też tym, iż cały czas zapominasz słówek, jakie być może ćwiczyłeś ze sto razy. No i pamiętaj o systematyczności! By opanować język obcy na maturalnym poziomie, trzeba minimum 2 lata bardzo intensywnej lekcji. A ażeby móc bez ograniczeń prowadzić konwersację w obcym języku przynajmniej 3-4 lata.

Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od osobistych cech jak też zdolności językowych. Gdzie oraz w jaki sposób się uczyć? To istotne pytania, opcji jest wiele: samodzielna nauka, szkolenia w szkołach lingwistycznych, kursy korespondencyjne, kurs angielskiego w Anglii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo zobacz stronę warte przeczytania.