Gdzie zdobyć patent sternika motorowodnego?

Aby móc zgodnie z krajowym prawem prowadzić jacht motorowodny, trzeba posiadać odpowiedni patent. Dowód taki dostaje się po przejściu stosownego szkolenia oraz zdaniu egzaminu.

Buty na lato, espadryle

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Kurs motorowodny można po ukończeniu 14. roku życia. Patent (czytaj więcej patent żeglarza) uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych bez albo z dodatkowym napędem po śródlądowych wodach, a również po wodach morskich wewnętrznych. A gdzie go zdobyć i z jakimi kosztami się to wiąże?
spodenki

Autor: Jan Bommes
Źródło: http://www.flickr.com
Aby móc bez kłopotu zdać egzamin na patent, powinniśmy na początek odbyć odpowiedni kurs, na jakim przyswoimy sobie wiedzę powiązaną z: zasadami kierowania łajbami motorowymi, regułami poruszania się akwenach wodnych a także wszelkimi innymi niezbędnymi tematami. Kurs taki przebyć można – zależnie od możliwości a także preferencji – w trybie stacjonarnym albo też na cyklicznie prowadzonych kursach. Więcej info o kurs motorowodny.
sportowcy

Źródło: http://www.flickr.com
Dla nieletnich idealnym miejscem na pozyskanie patentu będzie np. obóz żeglarski, organizowany choćby na Mazurach, który pomoże dokładnie oraz prędko zapoznać ze wszystkimi zagadnieniami i od razu podejść do sprawdzianu. Szkolenia takie aranżowane są przez mnóstwo klubów sportowych bądź wodnych. Koszta szkoleń są zróżnicowane – całokształt zależy od zakresu kursu, okresu trwania, bądź lokalizacji. Warto jednak, wybierając szkolenie dla siebie czy dla swojego nastoletniego dziecka, przyjrzeć się dogłębnie jednostce go aranżującej.

Idzie o to, ażeby mieć pełne przekonanie, że zajęcia są prowadzone starannie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Coraz to więcej osób decyduje się dziś na kupno jachtu – dowiedz się więcej: Bombram, dlatego podobne kursy zyskują na wziętości.