Jakiego rodzaju możliwości zapewniają nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne?

W jakimkolwiek biurze stosowane są różnego typu sprzęty. Może to być chociażby niszczarka do papieru, skaner, laptop, drukarka czy fax. W dobie, gdy kolejne sprzęty mogą być coraz mniejsze, bardzo wielokrotnie można spotkać tzw.

kombajny, czyli urządzenia wielofunkcyjne.

Łączą one w sobie parę najważniejszych urządzeń, np. drukarkę, skaner, xero czy ew. faks. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, czy nawet miejsca w pomieszczeniu. Co ciekawe, takiego rodzaju biurowe urządzenia doskonale sprawdzają się także w mieszkaniach prywatnych, w których także przecież trzeba czasem coś wydrukować czy też skserować. Co poniektóre funkcje takiego urządzenia (m.in. kserowanie dokumentów) mogą być zrobione bez włączania komputera. Tego typu urządzenia biurowe dzieli na atramentowe i laserowe. Wiąże się to z najważniejszym urządzeniem, czyli drukarką. Najpopularniejsze i jednocześnie najtańsze są drukarki (drukarki poleasingowe wrocław) wykorzystujące tusz. Ich technologia jest stosunkowo prosta, zatem to one są przeważnie używane w mieszkaniach prywatnych.
sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com
biurowe urządzenia

Autor: Syahmir
Źródło: http://www.flickr.com
Do zastosowania w biurach wybierane są natomiast urządzenia laserowe. Można przy ich pomocy drukować nie tylko wysokiej jakości akta, ale również prezentacje czy wykresy. Zamiast tuszu wykorzystuje się tam kartridże. Najczęściej stosowanym sprzętem w wypadku urządzeń wielofunkcyjnych jest drukarka, zatem to na jej właściwości należy zwrócić specjalną uwagę podczas kupna tego urządzenia.

Ważna jest zwłaszcza prędkość drukowania oraz koszty eksploatacyjne. Ważna jest również rozdzielczość skanera i ew. moduł Wi-Fi do komunikacji z pozostałym sprzętami.