Czy przed wyjazdem na wczasy należałoby wykupić ubezpieczenie sportowe?

Urlop, podczas którego wyłącznym zajęciem jest wielogodzinne wygrzewanie się na słońcu, z wolna odchodzi w niepamięć. Pragniemy być młodzi, zdrowi i wysportowani – z tej przyczyny sporo z nas decyduje się na różniste, interesujące formy aktywności fizycznej.

Wakacje to fantastyczny czas, o którym myślimy przez cały rok. Coraz więcej osób decyduje się na czynne spędzanie urlopu.

ubezpieczenie

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Coraz częściej uprawiamy sporty wysokiego ryzyka czy sporty ekstremalne, wśród których można wykazać: motocross, jazdę na skuterach wodnych, skoki z ogromnych wysokości (bungee), wspinaczkę czy nurkowanie. W związku ze zmianą naszych nawyków powstaje pytanie: czy osoby, które uwielbiają czynnie spędzać czas, powinny podczas wypoczynku zagwarantować sobie odpowiednią ochronę i nabyć ubezpieczenie sportowe?

Należy podkreślić, że ubezpieczenie sportowe jest doskonałą formą zabezpieczenia przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Gdy wybieramy się na wymarzony urlop, nie myślimy o kłopotach. Niestety, niejednokrotnie los może nas zaskoczyć i wówczas ubezpieczenie sportowe okazuje się użyteczne.

Powiązany artykuł – ubezpieczenie sport hulajnogi wyczynowe

W razie niefortunnego zdarzenia podczas uprawiania sportowej aktywności możemy liczyć na niezwłoczną pomoc medyczną. firma ubezpieczająca pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, repatriacji czy wszelakich szkód zaistniałych wskutek uprawiania sportów objętych polisą.

Jest sporo firm, które zapewniają swoim klientom ubezpieczenie sportowe. Jeśli zastanawiasz się nad aktywnym urlopem i chcesz wiedzieć, że Ty i Twoi bliscy będą bezpieczni, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce GOOGLE frazę: ubezpieczenie sport, a zobaczysz,
że bez problemu wybierzesz polisę, która spełni Twoje wymagania.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com
Przed podpisaniem umowy szczegółowo zapoznaj się z jej zapisami. Szczególne ważna jest lista wyłączeń, która określa w jakich wypadkach ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Reguły związane z uzyskaniem polisy są proste. Wielkość składki obliczysz na stronie firmowej firmy ubezpieczającej, korzystając z kalkulatora. Wystarczy, że zalogujesz się w serwisie, wykonasz płatność i załatwione. Podaruj sobie pewne wczasy – to takie proste!

Więcej na ten temat: