W jaki sposób prawidłowo napisać CV i co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, aby odpowiednio wypaść?

Mnogość osób ma problemy z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten zdoła wywrzeć wpływ na to czy uda nam się zdobyć pracę, o którą się staramy czy też nie. Wobec tego pisząc CV wypada ogromnie się do tego przyłożyć, a także dowiedzieć jak napisać CV i jakie znaczące wiadomości w nim zawrzeć.

ludzie rozmawiąją na przyjęciu

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
W CV naturalnie musi się znaleźć miejsce na nasze dane osobowe, wykształcenie bądź dotychczasowe zatrudnienie, niezbędne jest również umieszczenie informacji o swoich zdolnościach czy też posiadanych uprawnieniach, takich jak choćby profesjonalna znajomość komputera, prawo jazdy albo umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Możemy również dodać informacje o ukończonych szkoleniach, przykładowo szkoleniu projektowania stron internetowych. Takie wiadomości są niezwykle znaczące dla pracodawcy. W CV zdołamy także ulokować parę słów na temat swoich zainteresowań, niemniej jednak pamiętajmy, iż nie jest to ani wypracowanie ani historia naszego życia, tak więc CV powinno być jasne, obejmować podstawowe najistotniejsze wiadomości i także charakteryzować się nienagannym wyglądem. Form tworzenia CV jest współcześnie bardzo dużo i w zależności od tego w której branży się staramy się o pracę, swoje CV zdołamy do niej konkretnie dobrać. Na przykład w przypadku starania się o pracę w agencji reklamowej, gdzie doceniana jest pomysłowość i kreatywność, nasze CV zdoła odbiegać trochę od standardowego, przyjętego wzoru. W tym przypadku należałoby wykazać się nieszablonowym i pomysłowym podejściem do CV – więcej tu.

Mężczyzna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A co mówić zestaw do telekonferencji na rozmowie kwalifikacyjnej by dobrze wypaść? Mnogość rozmów kwalifikacyjnych wygląda jednakowo, dlatego na niektóre pytania możemy przedtem przygotować wyśmienite odpowiedzi. Wskazane jest mówić składnie, rzecz jasna poprawną polszczyzną i przede wszystkim bez pośpiechu, wskutek tego na rozmowie kwalifikacyjnej ważne jest opanowanie. Nadmierna wesołość zdoła nas ustawić w złym świetle. Aczkolwiek najważniejszą rzeczą jeżeli chodzi o rozmowę rekrutacyjną jest to, by stale mówić prawdę. Pamiętaj, iż prędzej czy później Twoje kłamstwa (na przykład dotyczące biegłej znajomości języka włoskiego) wyjdą na jaw – doczytaj na tej stronie internetowej.