Łatwe założenie własnej dzałalności

Ktokolwiek, kto zamierza zajmować się sprzedażą towarów, czy też usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu tymczasowego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
W tych przypadkach zarejestrowanie działań to obowiązek. Aktywność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest skomplikowane, lecz trzeba zrealizować parę czynności, odwiedzić kilka miejsc i to w odpowiedniej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Wpis do rejestrów jest równocześnie prośbą o przyznanie numeru REGON, przyznanie, albo oznaczenie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, oraz zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie informuje się również wszelkie zmiany z obrębu podawanych informacji.

Wiele osób szuka ciekawych danych na ten temat temat. Dobrym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://francraft.com/wdrazanie-iso-9001/). Rzeczywiście warto! Zobaczysz, że nie będziesz żałować!

W blankiecie należy przekazać gatunek wykonywanej aktywności wedle listy PDK.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W blankiecie CEIDG trzeba określić, kto będzie prowadził dokumentację finansową firmy. Jeśli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z którym biurem rachunkowym będziemy współpracować, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później własny wpis uaktualniamy.

Jeżeli czyniona działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.