Położenie kurortów wczasowych na Mazurach

Lato w pełni i sporo osób nie ma nadal uściślonych planów wakacyjnych. Nie ma konieczności jeździć do dalekich krajów, by cieszyć się śliczną, dziewiczą przyrodą.

Jednym z najbardziej lubianych regionów Polski są Mazury. Do dyspozycji masowo przybywających gości są hotele, prywatne kwatery, lub domki. Mikołajki nazywane są mianem jednego z najpopularniejszych mazurskich kurortów. Propozycja noclegowa Mikołajek jest bardzo zróżnicowana, a nowoczesność doskonale współgra z urokiem natury- mikołajki.
Mikołajki ściągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych. W sezonie letnim odbywa się tu cykl imprez związanych z tym sportem, ale nie wyłącznie. Na estradzie w centrum miasta i w wiosce żeglarskiej w każdy weekend odbywają się koncerty i zabawy. Sztandarowymi imprezami letnimi Mikołajek są obchody dni miasta i przegląd szantowy.

Jeśli jest w prezentowanym tekście coś ciekawego dla Ciebie, to szybko zobacz obowiązkowo również te informacje – w nim także przeczytasz wiele wartych uwagi informacji.

Jednak oprócz wody i zabawy, w Mikołajkach dostępne są też odrębne atrakcje. W promieniu zaledwie paru kilometrów od Mikołajek znajduje się szereg miejsc szczególnych pod względem roślinności i fauny. Mikołajki aspirują obecnie do miana żeglarskiej stolicy Polski.

domki mikołajki

Autor: Harco Rutgers
Źródło: http://www.flickr.com
kwatery

Autor: E. i M. Barteczko i 5Events
Źródło: abcslubu.pl
Singapur

Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie ośrodków wypoczynkowych umożliwia znakomity relaks regenerujący siły życiowe i wewnętrzne. Domki Mikołajki to bliskie otoczenie natury, które umożliwia napawanie się czarem natury. urlop na Mazurach zezwala także na aktywność fizyczną. Polecamy też

Jeziora i lasy które znajdują się w okolicy ośrodków to rzeczywiste bogactwo i raj dla pasjonatów wędkarstwa, sportów wodnych, także grzybobrania. Znakomita infrastruktura, także liczne atrakcje ciągną wielu wczasowiczów zarówno z kraju jak i z obczyzny. Zobacz również