Wakacje w siodle

Jest czas urlopów a także letnich szaleństw. Z każdej strony zarzucani jesteśmy ofertami odpoczynku mniej bądź bardziej czynnego. Wśród nich z pewnością znajdują się propozycje pamiętnych wakacji w siodle – które z nich wyselekcjonować? Czy nasze dzieciaki będą bezpieczne? Poniżej parę rad, na co kierować uwagę przy wyborze obozu jeździeckiego.
Pewne oferty będą proponowały wypoczynek zorganizowany, inne – odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.

kobieta podczas ćwiczenia

Autor: UrbaneWomenMag
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niezależnie od formy prawnej warto zwrócić uwagę na parę spraw. Kiedy przebrniemy przez liczne ogłoszenia obozów jeździeckich, trzeba w pierwszej kolejności zweryfikować gdzie posyłamy nasze maluchy.

Masz ochotę znaleźć podobne materiały odnoszące się do rozważanej tu tematyki? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz zobacz wpis ze strony.

Dość łatwo to sprawdzić – najodpowiedniej jeśli wybrana stajnia odnajduje się na liście ośrodków certyfikowanych przez Polski Związek Jeździecki. Taka certyfikacja daje nam kardynalne informacje tyczące się infrastruktury i upoważnień kadry. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy także stronę Internetową stajni. Jazda konna obozy na mazurach to wspaniała zabawa!

mecze

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
Idealnie jest gdy ośrodek ma już na swym koncie jakieś obozy. O ile mamy do czynienia z takim przypadkiem – można zweryfikować fora pod kątem głosów czy poradzić się przyjaciół, jacy korzystali z oferty z danego miejsca. Natomiast jeśli decydujemy się na nowiutki ośrodek – najodpowiedniej będzie umówić się na spotkanie i samemu zobaczyć warunki, poznać szkoleniowców. Następną sprawą, na którą musimy zwracać uwagę to formalności przy zapisie.

Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego musimy otrzymać blankiet zgłoszeniowy, w którym instruujemy m.in. o schorzeniach, przeciwwskazaniach, uczuleniach naszych maluchów jak też przekazujemy dane kontaktowe. Są to dane nieodzowne dla opiekunów.
Przetestowanym punktem są Kanie Helenowskie-kliknij aby zobaczyć źródło.