Wakacje w siodle

Jest czas urlopów a także letnich szaleństw. Z każdej strony zarzucani jesteśmy ofertami odpoczynku mniej bądź bardziej czynnego. Wśród nich z pewnością znajdują się propozycje pamiętnych wakacji w siodle – które z nich wyselekcjonować? Czy nasze dzieciaki będą bezpieczne? Poniżej parę rad, na co kierować uwagę przy wyborze obozu jeździeckiego.
Pewne oferty będą proponowały wypoczynek zorganizowany, inne – odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.

kobieta podczas ćwiczenia

Autor: UrbaneWomenMag
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niezależnie od formy prawnej warto zwrócić uwagę na parę spraw. Kiedy przebrniemy przez liczne ogłoszenia obozów jeździeckich, trzeba w pierwszej kolejności zweryfikować gdzie posyłamy nasze maluchy. Dość łatwo to sprawdzić – najodpowiedniej jeśli wybrana stajnia odnajduje się na liście ośrodków certyfikowanych przez Polski Związek Jeździecki. Taka certyfikacja daje nam kardynalne informacje tyczące się infrastruktury i upoważnień kadry. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy także stronę Internetową stajni. Jazda konna to wspaniała zabawa!
mecze

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
Idealnie jest gdy ośrodek ma już na swym koncie jakieś obozy. O ile mamy do czynienia z takim przypadkiem – można zweryfikować fora pod kątem głosów czy poradzić się przyjaciół, jacy korzystali z oferty z danego miejsca. Natomiast jeśli decydujemy się na nowiutki ośrodek – najodpowiedniej będzie umówić się na spotkanie i samemu zobaczyć warunki, poznać szkoleniowców.

Ciekawią Cię dalsze wpisy (instytutmkm.pl/) na ów temat? To fenomenalnie, gdyż z chęcią stworzyliśmy dla Ciebie dalsze zbliżone zagadnienia.

Następną sprawą, na którą musimy zwracać uwagę to formalności przy zapisie.

Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego musimy otrzymać blankiet zgłoszeniowy, w którym instruujemy m.in. o schorzeniach, przeciwwskazaniach, uczuleniach naszych maluchów jak też przekazujemy dane kontaktowe. Są to dane nieodzowne dla opiekunów.
Przetestowanym punktem są Kanie Helenowskie-kliknij aby zobaczyć źródło.