Unikatowość polskiego wybrzeża – wypraw się na wydmy i słodkie jeziora do Łeby

Szukasz cichej, niedostępnej dla wielkiej grupy wycieczkowiczów miejscowości nad morzem? Najlepiej z dala od miast, dziką przyrodą (parki krajobrazowe), trasami spacerowymi? Rowy domki już czekają już na ciebie, to jedno z ciekawszych miejsc na polskim wybrzeżu. Szukając większego kurortu ze scenerią morze-jeziora zatrzymamy się w Łebie.

Wybrzeże Bałtyku

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Rowy to unikatowa wieś pod wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, do której kieruje z głębie kraju jedyna duża droga. Rowy domki otoczone są wodą i nietkniętą przyrodą z wszystkich stron. Z praktycznie każdego miejsca kurortu nad wybrzeże Bałtyku mamy nie więcej jak kilkanaście minut. Ciut dalej znajduje się spory zbiornik słodkiej wody – jezioro przybrzeżne Gardno. W okolicy Rowów jest połączone z akwenem rzeką. Cała wioska rozciąga się wzdłuż długiej i prostej plaży, a idąc na wschód zobaczymy wyjątkowy unikat w skali kraju park narodowy z wydmami.

Rowy domki letniskowe (sprawdź dostępność – <) to ponadto świetny punkt wyjścia dla aktywnych turystów. Na mapie rowerowych szlaków widnieją jako jedna z baz wypadowych na kilkudziesięciokilometrowy rajd. Organizatorzy i poradniki turystyczne namawiają, nawet namawiają o podróżowanie bicyklem (pożyczymy także w wypożyczalniach) z jednego ważnego powodu. Zaintrygowały Cię treści zawarte w tym wątku? Jeśli tak, to czytaj także brazylia last minute analogiczne informacje, tyczące się tego działu. Przejdź do następnej witryny.

Okolica pełne piasków i wydm powoduje, że nie wszystkie miejsca będą dostępne dla mobilnych samochodowo. Kolejnym argumentem za dwoma kołkami, napędzanymi siłą ludzkich nóg, jest większa bliskość natury – pojazd zawsze ogranicza pole widzenia turysty.

Jeśli szukasz tej samej scenerii, ale z większym ośrodkiem wybierz się na kwatery Łeba. Będą one lepszą bazą wypadową do innych polskich miejscowości na nadbrzeżu (częściej zaznaczana jest jako miejsce docelowe lub przystanek). Łeba jest miasteczkiem otulonym słodką i słoną wodą- od zachodniej i wschodniej strony jeziorami, od północy akwenem morskim. Także doprowadza turystów tu jedyna duża droga.

Dla wycieczkowiczów pragnących wyzwań nie ma rzeczy nie do zrobienia. Obie miejscowości, bliskie żywiołowi wodnemu i pełne lasów pobliskiego Parku Narodowego to świetny przystanek dla nadmorskich piechurów, idących wybrzeżem Bałtyku.

Odkryj następne podobne bardzo przydatne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w tej treści (http://www.hotelaquarion.pl/biznes/sale-konferencyjne).

Tutaj będą mogli się zatrzymać, tutejsze domy wypoczynkowe, kwatery, a nawet pensjonaty czekają na żądnych przygód turystów przez cały rok.