Zwiedź z nami Trójmiasto – przewodnik

Zamierzasz przybycie do Trójmiasta? Jesteś już na miejscu i nie wiesz w jaki sposób zaplanować swój pobyt, od czego rozpocząć zwiedzanie? Spodziewasz się odwiedzin rodziny lub znajomych i nie wiesz w jakie miejsca ich wziąć, co zarekomendować, gdzie zaprosić? Nasz przewodnik pomoże Ci trafić do najcudowniejszych miejsc , poznać najważniejsze atrakcje, Gdańsk, Gdynia, Sopot.
Wszelkie miasto turystyczne ma kilka tego rodzaju miejsc, zwanymi atrakcjami.

W Paryżu będzie to Wieża Eiffla, w Londynie Pałac Buckingham, w stolicy Polski Syrenka, w Krakowie Sukiennice. Co jest takowym symbolem Trójmiasta? Czego nie możesz pominąć? Trójmiasto (zobacz również garnitur na miarę gdańsk) to nie jakiś miejski organizm, lecz trzy miejscowości, zatem też kilkanaście rozmaitych znaków rozpoznawczych.
sopot

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Trójmiasta nie byłoby rzecz jasna bez gdańskiej fontanny Neptuna, imponującego Żurawia jak też stoczniowych żurawi wpisanych w panoramę miasta, bez mola w Sopocie bądź gdyńskiego klifu a także okrętu Błyskawica. Należy jednak mieć na uwadze, iż prócz zabytków oraz znanych obiektów każde z trzech miejscowości posiadają własne „perełki”, do odkrycia których zachęcamy podczas indywidualnych wyjazdów.

Przejrzyj następny interesujący fakt (http://www.coraltravel.pl/Egipt/Marsa%20Alam/hotel/CORAL_HILLS_MARSA_ALAM/8006/40-4467-24FF.html), aby wysondować sporo niuansów na zajmujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

Jedno jest pewne – w Trójmieście nie można nudzić się! Tu zabawisz się w nocnych klubach, doświadczysz morskiej choroby, wygrzejesz na plaży, skosztujesz regionalnej kuchni jak też skorzystasz z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Tu znajdziesz piach pod stopami, poczujesz nadmorską bryzę, w tej okolicy z pewnością złapiesz wiatr w żagle.

Przed eskapadą warto przemyśleć kwestie transportowe. Do Trójmiasta bez kłopotu dojdziesz z każdego większego miasta prywatnym środkiem przewozu, autobusem czy też pociągiem.