Praca w województwie pomorskim

Słupsk od niedawna zagościł na liście wyjątkowo energicznie rozwijających się miast w województwie pomorskim. Nieustannie powstające inwestycje, zwiększający się przemysł turystyczny jak również spore zainteresowanie deweloperów i centrów handlowych lokalnym rynkiem nieruchomości miały wpływ na obniżenie bezrobocia.

Obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zarządził aby przekazać prawie 16 milionów zł na wsparcie szkoleniowo-doradcze i finansowe dla osób bez pracy. Powiatowy Urząd Pracy wprowadza różne formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. (Ogłoszenie oferty pracy glazurnik)Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są ciekawym projektem opierającym się na zdobywaniu
umiejętności praktycznych. Poza tym, zatrudniający

oferty pracy

Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w chwili, gdy potrzebuje pracownika nierzadko swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, którą wcześniej sprawdził.
O stażystów zabiegają zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP przebyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.
W trakcie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd pracy zapewnia również dofinansowania na rozpoczęcie działalności. (Sprawdź praca (zobacz diety krajowe 2015) bytom)

Na całkiem szybki angaż mogą liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Cały czas poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują praktycznie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Przeszkód ze znalezieniem etatu nie powinni zauważyć także kierowcy. Rozwijająca skrzydła polska gospodarka opiera się w dużej części na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną szansą na spełnienie zawodowe jest informatyka, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeśli mamy zamiar zaznajomić się z większą ilością informacji na temat miejscach zatrudnienia w tym mieście wykorzystajmy okno na świat – wpisując w sieci tekst: oferty pracy Słupsk, a istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że odszukamy tym sposobem przyszłe miejsce pracy.