Mieszkamy w państwie, które prowadzi dosyć rozwiniętą politykę socjalną oraz emerytalną – dla pokrzywdzonych to dobrze, a dla pozostałych źle

W naszym kraju funkcjonuje polityka dosyć szerokiej zapomogi dla niepełnosprawnych oraz chorych. Z tego powodu całe społeczeństwo jest zmuszone się złożyć na to, by pokrzywdzeni przez los mogli być leczeni i by mogli dostawać na przykład renty.
ZUS jest tą jednostką, która głównie ściąga profITy z naszych podatków.

papier

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
To tam idą nasze składki. Szczególnie jest to składka emerytalna, ponieważ w tak oszczędzamy pieniądze na własną emeryturę. Nie będziemy zmuszeni już wtedy pracować, a za odłożone sumy będziemy w stanie miło żyć i bawić się z wnukami.Następną składową jest składka rentowa i wypadkowa. To dosyć istotne części, ponieważ jeśli mielibyśmy jakikolwiek wypadek banery nowy sącz na stałe byśmy zachorowali, to będziemy bez dodatkowych opłat przyjęci do szpitala lub operowani, a także dostaniemy pieniądze na życie w okresie, kiedy oczywiste, że nie będziemy w stanie wrócić do obowiązków. Rehabilitacja też jest w naszym kraju objęta przez NFZ, a więc jest nieodpłatna.
komunikacja

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy dokładnie przeczytać jakie ZUS składki pobiera z naszej wypłaty, to trzeba wejść na ich witrynę internetową. Tam wszystko będzie ze szczegółami opisane razem z wykresem i przykładowym wyliczeniem składek na konkretnej wypłacie (zazwyczaj bierze się pod uwagę średnią krajową).

Możemy również dowiedzieć się, jakie składki Zakład Ubezpieczeń Społecznych ściąga z naszej wypłaty, a ile musi do nas dopłacić nasz pracodawca. Są to także niemałe kwoty. Pewnie pozwoli nam to pojąć swego szefa, kiedy nie chce nam dać podwyżki.
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi , , ,