W dzisiejszych czasach, gdy zazwyczaj przytrafiają się kryzysy, każda duża firma potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów

W przeszłości firmy za podstawę swego sprawnego funkcjonowania uważały doświadczoną księgową. Jednakże, dzisiaj nie jest już to aktualne.

W dobie XXI stulecia, gdy wszystko dzieje się szybko, a firmy są ponadpaństwowe niezbędni są zahartowani CFO.
deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – mógłby zapytać człowiek, który nie jest zaznajomiony z angielskimi nazwami oraz stanowiskami istniejącymi w ogromnych koncernach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy.

Zrób krok do przodu i sprawdź co posiada praktyczna treść (https://msedu.pl/szkolenia/) – odnalezione na niej informacje pochłoną Cię całkowicie, ponieważ są ciekawe.

Stanowisko to znaczy o wiele więcej niż wyłącznie bycie strażnikiem finansów firmy. Chodzi również o nakreślanie planów rozwojowych oraz przewidywanie ewentualnych zagrożeń. By sprawdzić się na tego typu stanowisku potrzebne będzie duże doświadczenie, przez to w państwach starej Unii CFO to zwykle ludzie po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takim jest Polska, bywają to osoby znacznie młodsze, ponieważ sytuacja w państwie zmienia się bardzo szybko i za tą zmianą należy nadążyć. Nawet inaczej – trzeba ją wyprzedzać. Należy być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Trudni się nakreślaniem budżetu i wewnętrznymi audytami. Do jego zadań należy także utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Dlatego CFO dużo podróżuje po Europie oraz świecie – musi zatem świetnie znać język angielski. Na tak poważnym stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość firmy i przyszłość pracowników. Dlatego powinien szukać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi , ,