Pieniądze przelewane na ZUS a składka zdrowotna

W naszym państwie funkcjonuje taka jednostka jak ZUS. Odprowadza się różnego typu składki. Ale nie każdy się orientuje, jakie. Dlaczego? Bo kiedy zostaliśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to pracodawcy się wszystkim zajmują.

Od wynagrodzenia odciągane są nam na przykład zus składka zdrowotna (). Oczywiście, kiedy nie jesteśmy nigdzie zatrudnienilub działania na umowach ogólnie zwanych „śmieciowymi” to możemy pomyśleć o dobrowolnych składka. W takiej sytuacji zus składka wylicza się odrobinę inaczej niż ta, kiedy mamy ubezpieczenie z zakładu pracy. Jeśli trudno nam się w tym wszystkim połapać i nawet informacje znajdujące się na stronie www ZUS-u niewiele nam mówią, to możemy pojechać do siedziby ZUS-u w mieście powiatowym, pod które należymy i tam otrzymamy wszystkie niezbędne wiadomości. To najlepsze rozwiązanie, bo inaczej zaczniemy się motać w zawiłościach przeliczeń i nie będziemy pewni, czy opcja z ubezpieczeniem się w ZUS jest naprawdę dla nas dobra. Może okazać się, że składki są zbyt wysokie i lepiej będzie samodzielnie odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, ale takie decyzje to indywidualna sprawa.

Odlicz to sobie od podatku

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem zastanawiamy się, czemu tak dużo ludzi zamiast paragonu wybiera w różnych sklepach bierze jeszcze fakturę. A to wszystko jest związane z tym, że mogą tym ludziom należeć się odliczenia od podatku. Zdarza się, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale możemy niektóre rzeczy z naszych zakupów odliczyć przy rozliczeniu. Warto, więc się tym zacząć interesować, bo w takiej sytuacji dostaniemy zwrot zwrot maut niemcy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A dobrze wiemy, że każdy woli dostawać pieniądze z ZUS-u zamiast dopłacać, bo i takie sytuacje mają miejsce. Rozliczenie jest obowiązkowe, jeżeli przekroczymy kwotę minimalną.

Kwota ta jest różna co roku o parę złotych, dobrze, więc sprawdzać jak to zmienia się co roku. Poza tym wypełniając PIT musimy nie zapominać, by wypełnić ten odpowiedni. Oczywiście tak samo jak w przypadku wątpliwości związanych ze składkami ,również w przypadku odliczeń od podatku można wybrać się po informacje do ZUS-u. Możemy również znaleźć księgową, która powie nam, co i jak. Dzięki temu dowiemy się, na co powinniśmy brać faktury, co da się odliczyć w danej sytuacji. A to faktycznie ważne, bo gdy można dostać jakieś pieniądze to, czemu niby mamy z tego rezygnować.
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi ,