Istotne znaczenie pracowniczych szkoleń oraz firm w jakich mają zatrudnienie, plusy gier symulacyjnych.

O tym, że szkolenia mają bardzo ważną rolę w rozwoju zatrudnionych osób nie od dziś wiadomo. Firmy mają przez to dużo lepiej wyszkoloną kadrę, szybciej radzącą sobie w codziennej pracy i kryzysowych przypadkach. Za to pracownicy rozwijają się zawodowo, co dla niejednej osoby ma bardzo duże znaczenie, a także są świadomi tego, że są potrzebni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli firm broni się przed nimi, głównie z powodu finansów, lecz będą to pozorne oszczędności. Jak widać to po wielu badaniach, każda złotówka przeznaczona na szkolenia pracowników w krótkim okresie czasu zwróci się kilka razy, więc należy dobrze przemyśleć, czy jednak nie postawić na odpowiedni rozwój swoich ludzi.

Czy ta tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę nieumyślne spowodowanie wypadku śmiertelnego, która odnosi się do omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zainteresuje!

Same szkolenia mają bardzo zróżnicowaną tematykę, na niektórych uczestnicy będą poznawać ścisłą wiedzę z danej dziedziny, inne, nazywane też miękkimi dotykają takiej tematyki jak twórcze rozwiązywanie problemów czy radzenie sobie w stresowych sytuacjach. Wybór najlepszego szkolenia powinien być uzależniony od konkretnych wymagań, bo jedynie wtedy faktycznie będą one przydatne.

Ostatnio przedłużeniem szkoleń pracowniczych są gry symulacyjne. Wykorzystywane są one w coraz większej liczbie różnych szkoleń i nie tylko podnoszą one atrakcyjność samych zajęć, ale również mogą dać uczestnikom możliwość zastosowania uzyskanej teoretycznej wiedzy w praktyce. Będzie to wynikać z faktu, że samą nawet najlepiej przekazaną teorię bardzo szybko się zapomina, a tym bardziej jak ją trzeba będzie zastosować w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają na celu umożliwienie uczestnikom szkolenia na to, żeby mogli spróbować pod okiem trenera zrealizować jakieś zadania związane z uzyskaną wcześniej wiedzą. Wprawdzie ma to kształt zabawy, ale zabawy która ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie, ponieważ sporo z tego typu gier będzie się opierać na autentycznych, prawdziwych zdarzeniach albo sytuacjach (szczegóły oferty). Dzięki takim grom znacznie poprawia się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto podczas gdy rozwiązał jakiś problem z pewnością to lepiej będzie pamiętał, niż gdyby jedynie o nim usłyszał.