Z jakiej przyczyny warto zlecić część zadań innym firmom?

Outsourcing jest ostatnimi czasy bardzo popularnym systemem kierowania wszelkimi procesami w firmie, które nie stanowią głównego tematu działalności biznesu. Typową usługą tego rodzaju jest porządkowanie biur. Większość średnich i dużych przedsiębiorstw wykorzystuje przedsiębiorstwa zewnętrzne do realizowania czynności porządkowania.

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże na tak prostych działaniach nie kończą się opcje jakie przynosi zatrudnienie firm (zobacz kredyt konsolidacyjny) zewnętrznych do konkretnych zadań. Kolejnym przykładem może być outsourcing księgowości, innymi słowy zlecenie prowadzenia naszych rachunków fachowcom. Prawidłowo sformułowana umowa pomiędzy nami a przedsiębiorstwem księgowym może przynieść nam duże oszczędności. Żeby to jednak było możliwym niezbędna jest drobiazgowa analiza naszych wymogów. Inaczej bowiem będzie wygadać umowa na badanie sprawozdań pieniężnych okresowe lub jednorazowe, a inaczej zamówienie prowadzenia pełnej rachunkowości.

Słowem outsourcing ksiegowosci jest efektywny jedynie wówczas, kiedy strona zamawiająca precyzyjnie wyznaczy swoje potrzeby oraz obydwie strony kontraktu będą przestrzegały zapisanych zobowiązań. Jak więc znaleźć właściwą firmę do naszych wymagań? Pierwszym krokiem jest stworzenie listy przypuszczalnych wykonawców. Możemy to uczynić wpisując w przeglądarce konkretne zadanie jakie ma wykonać firma, dla przykładu: badania sprawozdań finansowych, i z całą pewnością wyszukamy realizatorów.

księgowość

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Później warto poszukać niezależnych danych o konkretnej firmie. W dzisiejszych czasach jest to stosunkowo proste zadanie; wystarczy przeszukać internet.

W jaki sposób to zrobić najprościej? Wpisać w internecie: opinia o plus nazwa interesującej nas firmy i gotowe – powinno nam się wyświetlić nieco sądów. Jeszcze prostszym rozwiązaniem rekomendowanym przeze mnie jest wyszukanie rankingu usług rachunkowych. W takim zestawieniu opisane przez profesjonalistów są parametry testu i ich rezultaty. Ułatwi nam to wybór, bowiem wpisanie wyłącznie słów: usługi księgowe Warszawa może nas nieco przytłoczyć.

Takowe przedsięwzięcia – czyli kooperacja z inną firmą – pozwalają nam zająć się sprawami na jakich znamy się najlepiej.