Przychodnia dla twojego dziecka – wybierz najlepszą

Każdy świeżo upieczony rodzic pragnie zadbać o swoją pociechę jak najlepiej może. Nie starczy przyjazny, bezpieczny dom – trzeba również zdecydować się na odpowiednią przychodnię, do której wcześniej czy później będziemy musieli iść z niemowlakiem, nie tylko ze względu na chorobę, lecz również na badania kontrolne albo szczepienia. Czym zatem należy się kierować, aby wybrać dobrego pediatrę?

Przychodnia

Autor: kris krüg
Źródło: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu obowiązuje brak rejonizacji, który mówi, że nie musisz decydować się na przychodnię położoną na terenie Twojego miejsca zamieszkania. Nie musi być to także instytucja medyczna, do której przynależy rodzic. Maluch może chodzić do zupełnie innej przychodni, pamiętając, aby mieć do niej łatwy dostęp – .

W razie naglącej potrzeby konieczna jest szybka wizyta, toteż mimo wszystko doktor musi być blisko. Czym jeszcze poza bliskością powinna cechować się dobra przychodnia? Zdrowie – badanie flory bakteryjnej jelit warszawa jest najważniejsze, dlatego upewnijmy się, że w przychodni pracują doktorzy ciągle rozwijający swoją wiedzę, o czym świadczą np. certyfikaty wiszące na ścianach.

Ważne jest też ich doświadczenie, które podpowiada im, jakie objawy domagają się skierowania do specjalisty, a z czym mogą poradzić sobie wykorzystując własne umiejętności. Ponadto lekarz powinien mieć odpowiednie podejście do dzieci. Nie może się złościć humorami maluchów, musi być niestrudzony i potrafić odwrócić uwagę dziecka od nie zawsze przyjemnych badań. Jedynie wtedy będzie mógł postawić trafną diagnozę, ponieważ dokładnie sprawdzi stan zdrowia małego pacjenta – .

Ma znaczenie także wygląd oraz obsługa przychodni – placówka powinna być czysta oraz zadbana, a osoby zatrudnione w rejestracji pomocne i uśmiechnięte. Dobrze również sprawdzić czy w konkretnej przychodni pracuje więcej aniżeli jeden pediatra. Dzięki temu nawet wtedy, gdy nasz lekarz pójdzie na urlop lub zwolnienie, naszym maluszkiem zajmie się inny specjalista.

Przychodnię należy wybrać w przeciągu 4 tyg. od urodzin bobasa. Przed tym jednak musimy zgłosić maluszka do ubezpieczenia, a potem wybieramy doktora, który w naszej opinii będzie idealny dla naszego dziecka. Przemyślmy wybór, a nie będziemy się obawiać, że nasza pociecha nie otrzyma odpowiedniej pomocy wtedy, gdy będzie tego wymagać.