Raz na kilka lat warto wydać trochę więcej oszczędności i na urlop pojechać do dalekich krajów

Wiosna to doskonała pora na to, aby zacząć snuć plany, gdzie w lipcu udać się na wakacje. Ci bardziej dalekowzroczni turyści myślą o letnim rozkładzie zajęć jeszcze wtedy, kiedy na zewnątrz pada śnieg.

peru

Kierunek eskapady zależy przede wszystkim od zasobności portfela – jeśli środki pieniężne są ograniczone, to czas wolny od obowiązków służbowych trzeba będzie spędzić u znajomych. A jeśli stan konta w banku na to pozwala, to można pojechać do innego kraju lub na drugi kraniec globu.

Kto jednak nie ma środków finansowych, a wcale nie planuje rezygnować z egzotycznych eskapad, ten weźmie kredyt w obcej walucie,a później wpisze w Google hasło wakacje Dominikana, bez pośpiechu spakuje torby podróżne i pojedzie na kilkudniową wycieczkę życia. Jak pokazują domowe obliczenia, ceny urlopowego pobytu w naszych miejscowościach są tak wysokie, że sporo osób woli zagraniczne kurorty – dopłata paruset złotych pozwoli zwiedzić niezwykle interesujące miejsca na Ziemi.

plaża na Majorce

Autor: Michal Osmenda
Źródło: http://www.flickr.com

Rewelacyjną alternatywą dla tak popularnych miejsc jak Majorka czy Hiszpania, są wyspy Ameryki Środkowej. Tamtejszy klimat i pejzaże rodem z bajki, są tak odmienne od tego, co widzimy na co dzień, że z pewnością wyjazd np. na Jamajkę będziemy pamiętać bardzo długo. Z tego powodu zamiast po raz kolejny przeglądać oferty europejskich pensjonatów i szukać miejscowych atrakcji, rozsądniej wpisać w internet hasło wakacje (pogorzelica nieruchomości na sprzedaż) Dominikana, żeby w taki sposób znaleźć uczciwego organizatora tego rodzaju podróży.

Jeszcze jedną alternatywą bywa wyjazd do Peru bądź innego państwa kontynentu amerykańskiego. Ten obszar kuli ziemskiej jest nam raczej znany tylko i wyłącznie z programów przyrodniczych bądź podróżniczych. To tutaj przybywają naukowcy z całego świata, żeby poszukiwać pozostałości dawnych cywilizacji. A urlopowiczów kuszą cudowne plaże i widoki niedostępnych Andów. A sam wyjazd do Peru bądź na Haiti muszą poprzedzić gruntowne przygotowania. Należy najpierw zdobyć najnowsze wiadomości na temat aury, żeby móc spakować odpowiednie ubrania oraz zakupić przewodniki, żeby nie przeoczyć jakiejkolwiek atrakcji. Warto również sprawdzić na kursy walut i wymienić złotówki na peso – w kraju takie zadanie jest łatwiejsze do wykonania. Obowiązkowo trzeba też przeanalizować kwestię szczepień, szczególnie wtedy, kiedy w podróż zabieramy ze sobą naszych milusińskich (zapoznaj się z promocjami).