Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe? Przekonaj się, co zyskasz ze współpracy z takim biurem

Prowadzenie własnej, nawet wyjątkowo niewielkiej jednoosobowej firmy to obowiązek odprowadzania składek do ZUS-u i podatków do fiskusa. Prowadzenia księgowości możemy podjąć się sami, możemy również zatrudnić księgową lub skorzystać ze wsparcia biura rachunkowego.

Korzystanie z pomocy biura rachunkowego jest dla każdego właściciela firmy naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Zajmują się one bowiem świadczeniem naprawdę najróżniejszych usług. Do podstawowego rodzaju działalności biura rachunkowego należy przede wszystkim prowadzenie w imieniu posiadacza firmy najróżniejszych ksiąg rachunkowych, w tym również tych, na podstawie których każdy płatnik podatku VAT ma możliwość z tego podatku się rozliczyć.

Cennik biura rachunkowego nie jest stały. Jaki będzie cennik biura rachunkowego zależy między innymi od ilości rozliczanych dokumentów. Im dokumentów, które trzeba rozliczyć jest więcej, tym cena za usługę wyraźnie rośnie. W wielu wypadkach biura rachunkowego oferują także usługi mające charakter dodatkowy, chociażby możliwość wystawiania faktur online. Tego typu usługi o charakterze dodatkowym są płatne oddzielnie. Niektóre biura nie decydują się za pobieranie opłat za usługi mające charakter dodatkowy od klientów, którym rozliczają dużą ilość dokumentów.

biuro rachunkowe

Źródło: http://www.fss-finanse.pl/

Korzystanie z usług biura rachunkowego to naprawdę ogromna wygoda. Rozliczenie rozmaitych płatności, a nawet kontakty z nielubianym fiskusem biorą na siebie osoby, które wykonują swoją pracę w biurze rachunkowym. Ze wsparcia biura rachunkowego mogą korzystać właściciele już firm, które działają już od pewnego czasu, ale także osoby, które dopiero rozpoczynają działalność biznesową.

Działalność biura rachunkowego oparte jest na wydawanym przez Ministerstwo Finansów certyfikacie. Jeśli chce się być pewnym, że biuro jest uczciwe i można mu zaufać sprawdzić należy w pierwszej kolejności czy posiada taki certyfikat (green belt lean six sigma) – sprawdź usługi biura rachunkowego Talert. Dobrze jest też przed skorzystaniem z usług biura sprawdzić czy księgowi, którzy zatrudnieni są w biurze są członkami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Wybierając biuro, należy uwzględnić także godziny jego otwarcia, jaki jest zakres świadczonych przez nie usług i oczywiście jaka zapłata za nie nas czeka. To elementarne informacje, które powinno się zdobyć.