Odwiedzasz siłownię? Oto suplementy dla ciebie

Trenowanie na siłowni jest coraz powszechniejsze. To nie dziwota, wszakże nic tak dobrze nie niweluje tkanki tłuszczowej, jak mocny trening z wolnymi ciężarami. I nic tak efektywnie nie pobudza organizmu do tworzenia mocniejszej muskulatury. Ale właściwa sesja treningowa to nie wszystko – potrzebne jest również prawidłowe odżywianie. Styl żywienia ćwiczącego musi być dogłębnie dopracowany, nie powinno stawiać na intuicję

.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Gary Bembridge
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu każdy, kto zamierza zrzucić trochę tłuszczu albo dorobić się dużych mięśni, musi starannie ułożyć sobie jadłospis. Należy zrezygnować z wysoko przetworzonych artykułów spożywczych i spożywać kasze, ryż i pieczone mięso.

W jadłospisie kulturysty-amatora musi być umieszczona duża doza białka, koniecznego do wzmocnienia mięśni. Warto pamiętać, że zalecana doza protein dla osoby trenującej jest o wiele większa od tej, którą proponuje się osobom nieaktywnym.

Następnym istotnym aspektem, o którym ma pamiętać każdy ćwiczący, jest właściwa suplementacja.Jeśli twoim podstawowym motywem, dla którego zacząłeś uczęszczać na siłownię jest pozbycie się oponki na brzuchu, powinieneś zakupić aminokwasy.

Trzymając w menu znaczny deficyt energetyczny (co jest potrzebne do spalenia tłuszczu), wystawiasz swoje bicepsy i inne mięśnie na spalenie, zatem warto przed siłownią przyjąć aminokwasy BCAA, które są kluczowe dla ludzkich mięśni. O ile chcesz posiadać pewność, że twoje muskuły są dobrze chronione, weź dużą porcję BCAA również po sfinalizowanym treningu. Suplement ten jest praktyczny
też dla tych trenujących, którzy uprawiają intensywne treningi biegowe.

Interesującym produktem dla amatorskich kulturystów jest arginina. To związek, którego przyjmowanie sprawia, że do naszych mięśni jest dostarczanych więcej składników odżywczych. Maksymalizuje to tak zwaną „pompę” – każdy amator siłowni sprzęt cardio do siłowni ma pojęcie, o co chodzi. Przez pewien czas po treningu muskuły są nabrzmiałe od krwi, co jest pozytywnym dla psychiki efektem.