Uprawianie sportów, a konkretniej aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, pomoże utrwalić siły, a także doskonałe samopoczucie

Zwykło się twierdzić, że osoba pracująca fizycznie cały dzień powinna relaksować się przy rozwiązywaniu rebusów lub lekturze książki. Z kolei panie tkwiące 8 godzin przed za biurkiem potrzebują chwili wytchnienia, którą zaoferować może wieczorny spacer po skwerze. Tymczasem lekarze przekonują, że tak naprawdę każdemu jest konieczna solidna, ale zarazem rozsądna, porcja ruchu i ta powyższa uwaga nie odnosi się tylko do osób pracujących.

Narciarze

Autor: TheUglySweaterShop.com
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszoklasiści powinni ruszać się nie tylko na na lekcjach wuefu, a starsi nie zawsze przypadku muszą zasłaniać się bólami charakterystycznymi dla ich wieku. Wystarczy tylko jedno popołudnie w tygodniu spędzone poza domem, aby zregenerować organizm i poprawić sobie humor. Wycieczka rowerowa jest tą atrakcją, z której chętnie korzystają całe familie. Mieszkańcy miasteczek wyjeżdżają poza jego obręb, aby odetchnąć czystym powietrzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się ścieżki rowerowe, szczególnie te usytuowane na terenach typowo rekreacyjnych, np. na Warmii.

Wiosną można pomyśleć o tym, aby nawet caluśki weekend spędzić na łonie natury – w takim wypadku należy spakować kanapki z żółtym serem i termos z ciepłą kawą, a smaczny posiłek będziemy mieć zagwarantowany. Wycieczka rowerowa nie jest oczywiście jedyną formą aktywności ruchowej, którą polecają lekarze. Ostatnio sporą karierę robi nordic walking. Ten rodzaj sportu również korzystniej uprawiać poza miastem, bo tam powietrze bywa mniej zatrute dymem z kominów. A najlepiej na kijki udać się do lasu iglastego i to niezależnie od pory roku albo stanu aury. Więcej w tym temacie: zobacz to.

Choć niewątpliwie najprzyjemniej chodzić po lesie w ciepłe popołudnie, kiedy powietrze bywa przesycone zapachem rozgrzanej żywicy. Natomiast najmniej kosztownym typem sportu są bodajże biegi. W zasadzie wystarczą komfortowe buty sportowe, spodnie dresowe i rzecz oczywista odrobina silnej woli, gdy za oknem pada deszcz. Dla zaciekawionych tematem: więcej w temacie.

zawody piłkarskie

Autor: Rob Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

A w czasie wczasów spędzanego nad morzem najchętniej chodzimy na długie spacery. W tym przypadku aktywność fizyczna pozostaje prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza wtedy, gdy ma się odpowiedniego i uśmiechniętego kompana do konwersacji. I tak na wakacjach można połknąć bakcyla i po powrocie do domu rozpocząć uprawianie sporów, a w rachubę może nawet wchodzić codzienna wycieczka rowerowa poza serce medycyna sportowa Kraków miasta.