Mity i legendy o sterydach, czyli wszystko o ich wpływie na zażywających

Wielu odwiedzających siłownię w pewnym momencie zaczyna marzyć o wyglądzie i mięśniach kulturysty. Dźwigają więc oni coraz większe ciężary, pochłaniają kilogramy mięsa, makaronów i różnych odżywek, ale przyrosty mięśni są niezadowalające. I wówczas pojawiają się pomysły wzięcia czegoś więcej, a tym czymś są sterydy. Wokół sterydów wyrosło dużo mitów i legend.

Przez dużą część społeczeństwa są one widziane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich stosujących porównuje się wręcz do narkomanów. Faktycznie patrząc na wielu bywalców siłowni można mieć takie odczucia, ale prawda, jak to zwykle bywa, jest znacznie bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy są szkodliwe, i faktem również jest, że niekiedy zabijają. Wszystko będzie zależało od tego, co się zażywa, w jakich dawkach i w jakich połączeniach. Wielu ludzi nie mając zupełnie żadnej wiedzy na ten temat zamawia preparaty z nieznanego źródła, połyka je w niekontrolowany sposób i właśnie oni są przyczyną takich a nie innych skojarzeń.

A tak naprawdę umiejętne, a przede wszystkim rozsądne używanie tych substancji nie jest aż tak szkodliwe, jak powszechnie się wydaje. Wielu zawodników uprawiających sporty siłowe na pewnym etapie je brało, ale zabierając się za to po dobrym przygotowaniu nie niszczy się swojego organizmu, a jednocześnie znacznie polepsza swoje osiągi.

Jeżeli jednak ktoś zaczyna zażywać ogromne ilości tabletek, to rzeczywiście przez parę lat może bardzo zniszczyć swoje zdrowie, przestanie mu pracować wątroba czy będą się pojawiać problemy z sercem.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym ciekawym opisem? Rewelacyjnie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link laserowa korekcja wzroku rybnik i przejdź do nowej strony po szczegóły.

Podczas brania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości niezwykle ważny jest regularny trening, bez niego ich zażywanie nie ma sensu.

Ponieważ powodują one szybki przyrost mięśni, to po zakończeniu zażywania również należy dalej trenować, aby mięśnie nie stały się wiotkie. Nie można także zażywać ich bez przerwy, doświadczone osoby robią tak zwane cykle, między którymi praktykują mniejsze lub większe przerwy. Pamiętając o tych wszystkich zasadach i zachowując umiar na pewno można używać sterydów tak, żeby nie zrobić sobie krzywdy.