Odnajmowanie mieszkań w Szczecinie. Odnajmowanie bezpośrednio od właściciela czy agencji?

Sporo z nas w okresie swego życia, z różnych powodów zobligowanych jest zmienić miasto zameldowania. Przeprowadzamy się do dużych miast aby zacząć studia, z powodu zmiany miejsca zatrudnienia, sytuacji rodzinnej lub innych pobudek personalnych.

Często początkowo decydujemy się na wynajęcie mieszkania, nie każdy jest w stanie sobie pozwolić na zakup, szczególnie studenci. Szczecin jest miastem uniwersyteckim, jednym z ważniejszych w [kraju. Nie charakteryzuje się aż tak dużą popularnością jak Kraków czy Warszawa, dlatego ceny za wynajem są tu o wiele niższe.

słoneczny apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybieramy się do tego miasta na niedługi, paromiesięczny okres, w celach zawodowych, warto skorzystać z usług agencji, trudniących się odnajmowaniem lokali na wybrany przez nas czas. Jeśli mamy dużą kwotę odłożoną na taki cel, należy poszukiwać anonsów przez agencję nieruchomości. Jeśli nie znamy żadnej w tym miejscu, warto wspomóc się siecią online. Umieszczając w wyszukiwarce frazę „polecane apartamentyodszukamy szereg propozycji, możemy przebierać w cenach i lokalizacji. Również na własną rękę możemy zacząć szukanie, jednak będzie to wymagało dużego nakładu czasu, jednak unikniemy opłaty manipulacyjnych.

apartamenty mieszkalne

Autor: Mark Hogan
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei w przypadku wynajmu bezterminowego, sprawa jest łatwiejsza. Gospodarze chętniej zawierają umowy tego rodzaju, gdyż nie muszą często martwić się o odnalezienie nowego chętnego na lokum (url). Tutaj również możemy posiłkować się agencją, zwłaszcza jeśli interesują nas posiadłości z najlepszej półki. Przedstawiciel zrobi wszystko za nas, pokaże nam wybrane oferty, nam zostanie tylko odwiedzić wybrany apartament (zerknij na zakres usług dotyczącą – noclegi Kasprowicza 13) i podpisać umowę.

Jeśli jednak nie uśmiecha nam się płacenie prowizji agencji, możemy przejrzeć ogłoszenia pochodzące bezpośrednio od właścicieli. Tutaj także pomocna będzie przeglądarka, jednak zamiast wklepywać zdanie „apartamenty Szczecin wynajem”, lepiej skupić się na mieszkaniach, i unikać witryn sygnowanych przez agencje developerskie – propozycje apartamentów.
Wynajem domu wiąże się za każdym razem z dużym stresem. Boimy się nierzetelnych właścicieli, wyzysku ze strony biur nieruchomości, niesympatycznych sąsiadów. Dlatego najlepiej dokładnie przemyśleć każdą z propozycji i wybrać tą najlepszą, abyśmy mieli szansę radować się nią jak najdłużej, unikając ryzyka nieplanowanych przeprowadzek.