Czy wszystkim znana jest historia kung fu? Czy ta sztuka walki jest ciągle nauczana?

Każda sztuka walki jest pomocna w życiu. Istnieje bardzo dużo korzyści, które wiążą się ze znajomością danej techniki. Oczywiste, że powszechnie znana korzyść to możliwość obrony. Dzięki umiejętności zadawania ciosów oraz obrony przed atakującym, możliwe jest podjęcie próby obrony w każdej, również tej bardzo dramatycznej sytuacji. Istneija też oczywiście inne korzyści.

kung fu

Autor: Michael Cannon
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy o tym wie, a dużo osób zapomina, że nauka konkretnej sztuki walki to korzyść dla całego ciała oraz ducha.

W tym tekście znajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj ponadto (https://acana.com.pl/karma/bafrino-to-specjalna-misja-dla-twojego-zwierzaka/) pozostałe materiały na ten temat. Zapewne będą fascynujące.

Podczas uczenia się jakiejś sztuki walki przyswajamy też pewną filozofię życia, a ma to wpływ na większą zaradność w życiu. Taką sztuką walki, która daje skuteczną obronę, a jednocześnie swego rodzaju sposób funkcjonowania, jest kung-fu. () W języku chińskim oznacza to osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności w określonej dziedzinie. Zbiorowym zaś określeniem wszelkich odmian chińskiej formy walki jest wushu.

Za sprawą środków masowego przekazu doszło do jakiegoś nieporozumienia, które przejawia się w nie używaniu oryginalnej nazwy i upowszechnieniu w świecie zwrotu kung-fu na oznaczenie chińskich sztuk walki. W sumie nie jest do końca jasne, kto pierwszy opisał chińskie rodzaje walki, jako kung fu. To jednak określenie się przyjęło i obowiązuje w większości krajów, również w Polsce. W latach siedemdziesiątych XX wieku kung-fu zrobiło się bardzo modne za sprawą filmów. Oczywiście sławę zyskał Bruce Lee oraz produkcje, jak Droga Smoka lub Wejście Smoka – JAROSŁAW BUĆ.

po treningu

Autor: Michael Cannon
Źródło: http://www.flickr.com
Obok wielu filmów fabularnych stworzono także krótkie produkcje telewizyjne o tytule Kung-fu. Co interesujące w samych Chinach to pojecie również zaczęło posiadać sporo nowych znaczeń. Później trudno było już rozdzielić sztuki walki od sportów walki. Obecnie, choć to nazewnictwo nie jest całkowicie poprawne, używane jest powszechnie. Po prostu tak zostało przyjęte, natomiast nowe pojęcia wprowadzałyby tylko niepotrzebny zamęt. Tym nazewnictwem posługują się także różne placówki, także w Polsce jak szkoła kung fu Warszawa. Jednocześnie każdy profesjonalny nauczyciel tej sztuki walki zdaje sobie sprawę, o co w tym chodzi, poznał historię samego nazewnictwa, więc w trakcie takiego treningu możemy dowiadywać się bardzo dużo interesujących historii na temat tej formy walki. Pozwoli nam to lepiej pojąć, nie tyle same zasady, co filozofie będącą jej istotną częścią.