Jak dużo atrakcji mogą zaproponować Mazury przybywającym do tego regionu kraju turystom.

Zwane również Krainą Tysiąca Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych turystycznych rejonów naszego kraju. Zresztą ta nazwa jest zupełnie zrozumiała, bo jeziora będą zajmować prawie dziesięć procent powierzchni rejonu, a jest ich prawie trzy tysiące. Kilka największych ma ponad 100 km2 powierzchni, więc to są już rzeczywiście duże akweny, jednak największa liczba to jeziora które leżą na obszarze do paru kilometrów.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mazury kuszą również ogromną powierzchnią lasów, zajmujących prawie trzydzieści procent regionu. Żyje tam duża część występujących w Polsce ptaków i ssaków, a w mazurskich jeziorach można złowić większość gatunków ryb śródlądowych. To niesłychane naturalne bogactwo powoduje, że Mazury to rejon niezwykle popularny pod względem turystyki. W każdym letnim sezonie odwiedza je parę milionów turystów, którzy zamiast gwaru popularnych kurortów będą woleli spokój, ciszę i czyste powietrze. A że różnych atrakcji tam raczej nie brakuje, wręcz przeciwnie, region cały czas się rozwija, to i liczba odwiedzających systematycznie wzrasta.

Niewątpliwie najbardziej znaną atrakcją Mazur są jeziora. Większość z nich została zagospodarowana pod kątem uprawiania żeglarstwa i to właśnie ono jest tam ogromnie popularne. Wielbiciele wodnych sportów mają również do dyspozycji wiele tras kajakowych, no i oczywiście pamiętać trzeba o ogromnej ilości bardzo czystych plaż, na których można się oddać błogiemu lenistwu. Ogromnie dużo region ten zaoferować może tym, którzy lubią inne formy aktywności, liczne piesze i rowerowe szlaki oraz ścieżki przyrodnicze kuszą do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Jeżeli po przestudiowaniu opisywanego problemu, będziesz mieć ochotę na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju porządne informacje (http://www.mennicamarkowa.pl/medale-okolicznosciowe/) posiada ten artykuł.

nocleg

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com
Mazury posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, ich mieszkańcy już dawno zauważyli zalety jakie płyną z turystów. W praktyce mikołajki noclegi mogą zaproponować odpowiednie kwatery dla wszystkich, znajdą coś dla siebie i studenci którzy lubią dobrze się bawić, i rodziny z małymi dziećmi, i ludzie szukający wyższego standardu – popularny serwis z noclegami. Ogromna ilość hoteli, pensjonatów oraz domków kempingowych powoduje, że raczej nikt nie będzie miał większego problemu z wybraniem czegoś.